Milion złotych na program in vitro. Radni przegłosowali projekt

2
Milion złotych zostało przeznaczone na sfinansowanie przyszłorocznego programu in vitro. To pieniądze z budżetu województwa wielkopolskiego. Podczas poniedziałkowej sesji radni przegłosowali go, a to oznacza, że tysiące rodzin będzie mogło skorzystać z pozaustrojowej metody zapłodnienia.

Radni sejmiku wojewódzkiego przegłosowali milion złotych na finansowanie programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Na 2020 rok zaplanowano wstępnie 300 tysięcy złotych, ale ze względu na kwestie związane z pandemią koronawirusa i obawą przed utratą tej kwoty, ze względów proceduralnych przesunięto je na poniedziałkowej sesji na przyszły rok, ale to nie wszystko. – Dołożyliśmy też 700 tysięcy złotych. Będą mogły z nich skorzystać te samorządy województwa wielkopolskiego, które nie posiadają własnych programów finansujących in vitro – mówi Andrzej Pichet, radny sejmiku wojewódzkiego.

CZYTAJ: Szczęśliwy i epokowy finał historii listu w butelce znalezionego na dworcu

Jak podkreśla, procedura jest wyceniana na ok. 5 do 8 tysięcy złotych, a to oznacza, że z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego będzie mogło skorzystać wiele rodzin starających się o potomstwo. Radny Pichet nie wyklucza też zwiększenia tej kwoty w przyszłości. To jednak zależy od potrzeb mieszkańców Wielkopolski. – To jest nasz sztandarowy projekt, z którym szliśmy do wyborów i chcemy się go trzymać – dodaje.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick