Miliardy dla urzędników. Ruszyły wypłaty „trzynastek”

0
Sędziowie i prokuratorzy. Urzędnicy, samorządowcy oraz górnicy czy nauczyciele. To im, oraz wielu innym pracownikom budżetówki przysługuje trzynasta pensja, która miała być wypłacana po raz ostatni w minionym roku. Nagrody, na którą przeznacza się rocznie około sześciu miliardów złotych jednak nie wycofano. Zgodnie z przepisami premia na konto zainteresowanych musi trafić do końca marca.

Prace rozpoczęte przez Kancelarię Premiera w kwestii tak zwanego kodeksu urzędniczego, który miał zrównać zasady zatrudniania urzędników rządowych i samorządowych, zostały zarzucone.

Przed rokiem na dodatkowe wypłaty dla pracowników budżetówki wydano około sześć miliardów złotych. W 2018 roku ta kwota ma być jeszcze wyższa.

Ministerstwo Finansów zgodnie z projektem ustawy budżetowej na rok 2018 wyda na trzynaste pensje dokładnie 2 410 038 tys. zł. Reszta zostanie wypłacona z kas samorządowych.

Niektórzy pracownicy mogą liczyć również na jeszcze jedną nagrodę roczną, za wyniki. To tak zwana „czternastka”. Wypłacają je władze gminy. Czternasta pensja wpisana została m.in. do Karty Nauczyciela.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick