Miliarderzy z regionu na liście najbogatszych Polaków

2
Fot. Pixabay
Tygodnik Wprost opublikował listę 100 Najbogatszych Polaków 2019. Wśród nich znalazło się sześć osób z południa Wielkopolski, których majątki sięgają miliardów złotych. Najbogatszym z nich jest właściciel sieci sklepów Dino Tomasz Biernacki, który zajął 5. miejsce na liście z majątkiem wycenianym na 6,3 mld zł.

Południowa Wielkopolska bogaczami stoi. Tak przynajmniej wynika z najnowszego rankingu tygodnika Wprost, który opublikował Listę 100 Najbogatszych Polaków 2019. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch reprezentantów naszego regionu, którzy zgromadzili majątek wart łącznie ponad 10 mld zł.

Mowa o Tomaszu Biernackim i Pawle Marchewce. Pierwszy z nich jest właścicielem sieci marketów Dino. Firma ma siedzibę w Krotoszynie, a piąty najbogatszy Polak, którego majątek został oszacowany na 6,30 mld zł jest jednym z najbardziej tajemniczych osób w kraju. Nigdy nie udzielił wywiadu, niewielu wie, jak wygląda ani gdzie mieszka. Podejrzewa się, że w okolicach Krotoszyna właśnie.

Miejsce ósme należy w tym roku do Pawła Marchewki pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest prezesem firmy Techland zajmującej się produkcją gier komputerowych znanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego majątek ma wynosić 4,36 mld zł.

Na 16. miejscu znalazło się w tym roku małżeństwo z Nowych Skalmierzyc – Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie. Zgromadzony przez właścicieli firmy Com40 majątek został oszacowany na 2,10 mld zł.

Stawkę mieszkańców naszego regionu, którzy zgromadzili największy majątek, zamykają Renata i Tomasz Szukalscy z kwotą 884 mln zł. To właściciele firmy Portos z Kalisza, zajmującej się produkcją drzwi i rolet okiennych.

Nasi mieszkańcy na liście najbogatszych wg tygodnika Wprost

5. Tomasz Biernacki (Dino) – 6,30 mld zł
8. Paweł Marchewka (Techland) – 4,36 mld zł
16. Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie (Com40) – 2,10 mld zł
47. Renata i Tomasz Szukalscy (Portos) – 884 mln zł

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick