Miliarder z Krotoszyna zainwestuje w zakłady mięsne. To potwierdzone

4
Krotoszyn przed laty słynął z oryginalnych i swojskich smaków wędlin i wyrobów masarskich. Tradycje te do dziś są żywe, choć chyba głównie we wspomnieniach mieszkańców. Największe zakłady mięsne produkujące oryginalną wędzonkę krotoszyńską czy schab krotoszyński zostały zamknięte przed laty, ale właśnie pojawiła się nadzieja na ich reaktywację. Masarnię chce otworzyć przedsiębiorca Tomasz Biernacki, właściciel sieci supermarketów, aktualnie 6. najbogatszy Polak według rankingu miesięcznika Forbes.

Fakt planów utworzenia zakładów mięsnych w Krotoszynie potwierdza burmistrz miasta i gminy Krotoszyn Franciszek Marszałek. – Firma jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na utworzenie i budowę zakładów. Trwają rozmowy starostwa powiatowego i pracowników dla masarni. Powierzchnia którą obecnie zajmuje spółka Dino znajduje się w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Zakład miałby dołączyć do tego terenu – mówi włodarz.

Szacuje się, że zakład ma zapewnić zatrudnienie nawet około 200 osobom. Roman Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, tak zwanego „Mięśniaka” nie kryje nadziei, że uda się nawiązać z Tomaszem Biernackim porozumienie o współpracy i zapewnić młodzieży praktyki zawodowe w masarni. Szkoła dawniej kształciła specjalistów rzeźników, ale kierunek „umiera”, nie ma chętnych do nauki tego zawodu. A absolwentem „Mięśniaka” jest m.in. potentat w branży wędliniarskiej Jacek Tarczyński. – Wierzę, że możliwości praktyki i to „rzut beretem” od szkoły czy domów uczniów sprawią, że będą chcieli kształcić się w zawodach z branży masarskiej – mówi Roman Olejnik.

Przedsiębiorstwo, które ma w planach utworzenie zakładów na razie nie chce zdradzać szczegółów. – Możemy wrócić do tematu w drugiej połowie roku – informuje nas Maciej Galicki ze spółki DINO Polska. Faktycznie w drugim półroczu ewentualnie rozpocznie się budowa, co potwierdził nam także burmistrz Marszałek. Wiele osób wierzy jednak w sukces przedsięwzięcia. W końcu Tomasz Biernacki – inwestor to nie tylko jeden z najbogatszych Polaków, ale brat Wojciecha Biernackiego – potentata z branży masarskiej, który działalność od lat prowadzi w Kobylinie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj branża wędliniarska wygląda tak, mięso i chemia 1:1, tona mięsa plus tona ulepszaczy, konserwantów, barwników itp. Choć czasami słyszę, że to już pobożne życzenie aby to było 1:1 najczęściej bywa 1:2. 1:3. Warto inwestować:)

  2. Dobry biznes w dzisiejszych czasach, praktycznie mięso nie potrzebne, bardziej powinno się napisać, że miliarder inwestuje w branże chemiczno-biologiczną.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick