„Miliarder-widmo” z Krotoszyna jest szóstym najbogatszym Polakiem na liście Forbesa

3
Majątek Tomasza Biernackiego - właściciela sieci supermarketów - urósł przez rok aż o 350 procent, przekraczając poziom 4 mld zł. To pozwoliło mu zająć szóste miejsce na liście Forbesa, klasyfikującej najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tego zestawienia nie ma drugiego biznesmena, który odnotowałby tak spektakularny wzrost majątku.

W 2017 r. Tomasz Biernacki został sklasyfikowany na 38. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków według magazynu „Forbes”. Wówczas jego majątek został oszacowany na poziomie 930 mln zł. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, bo właściciel znanej nie tylko w Wielkopolsce sieci marketów spożywczych bardzo się wzbogacił. Według wyliczeń, jego majątek wynosi teraz 4,175 mld zł (o 350 procent więcej niż przed rokiem), a on sam znalazł się na szóstym miejscu tegorocznego rankingu. To największy wzrost wartości majątku wśród pierwszej dziesiątki najbogatszych Polaków.

Tak okazały wynik to głównie zasługa debiutu jego firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych, który miał miejsce w kwietniu 2017 roku. Branżowe magazyny i portale pisały wówczas, że jest to największy debiut od czterech lat.

Sieć sklepów, która – jak informują media zajmujące się biznesem – jest tylko jedną z firm należących do Tomasza Biernackiego, która ma obecnie 775 sklepów (stan na koniec grudnia 2017 r.) Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostało otwartych ich aż 147.

O Tomaszu Biernackim, którego firma ma siedzibę w Krotoszynie, wiadomo bardzo mało. Niezwykle trudno się z nim skontaktować. Jeden z najbogatszych Polaków ma zasadę, że nie udziela się w mediach. Stąd też został przez niektórych nazwany „miliarderem-widmo”.

Fot. forbes.pl

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Właściciel AT wydaje tylko pieniądze na mnóstwo nowych aut, a pracownikom płaci grosze. Musi zatrudniać Ukraińców, bo nie Polacy nie chcą tam robić.

  1. ze spożywczego też ludzie uciekają bo wypłaty kiepskie. zasada znana od zawsze mało wydawaj dużo zarabiaj- tylko tak można zostać bogatym człowiekiem. dla takich ludzi pracownicy się nie liczą . są tylko słupkiem w rubryce wydatki.
    Pytanie czy ma choć jednego przyjaciela lub zaufanego kolegę . Wątpliwe

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick