Milena Kowalska przewodniczącą Młodych Demokratów na drugą kadencję

9
Milena Kowalska (w środku) ponownie wybrana na przewodniczącą Młodych Demokratów / fot. Młodzi Demokraci
Milena Kowalska po raz drugi z rzędu została przewodniczącą Młodych Demokratów. W niedzielnych wyborach uzyskała 86 głosów. Michał Pabich z województwa łódzkiego, który był jej konkurentem, zdobył ich 66. Ostrowska radna ma już plan działania na najbliższe lata. Jednym z priorytetów będzie działalność na rzecz ekologii i klimatu.

Najpierw w 2018 roku, drugi raz dwa lata później – w ostatnią niedzielę. Milena Kowalska po raz drugi z rzędu została wybrana na przewodniczącą Młodych Demokratów. Jej kontrkandydatem był Michał Pabich z województwa łódzkiego, który uzyskał jednak mniej głosów niż ostrowska radna (86 do 66).

Kadencja pod znakiem wyborów

Jak mówi Milena Kowalska, dwa poprzednie lata stały pod znakiem wyborów, które odbywały się niemal jedne po drugich. Stąd działalność skupiała się bardziej na pracy w kołach niż na arenie ogólnokrajowej. – Była to kadencja nieustającej kampanii wyborczej. Wspieraliśmy kandydatów do parlamentu, ale też sami kandydowaliśmy w wyborach samorządowych, więc było bardzo pracowicie – wyjaśnia przewodnicząca młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.

Jak podkreśla, był to czas wielu działań wewnątrz stowarzyszenia szczególnie pod względem formalno-prawnym. Trzeba było wprowadzić procedury związane z ochroną danych osobowych, co wiązało się z przygotowaniem obszernej dokumentacji, a także uporządkowaniem wielu rzeczy pod kątem organizacyjnym.  W ostatniej kadencji zmieniła się m.in. struktura Młodych Demokratów na parakorporacyjną. Dołączyło do nas wielu członków szczególnie po kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego. Otworzyliśmy struktury w województwach, w których jeszcze ich nie było jak choćby na Opolszczyźnie, ale reaktywowaliśmy je także na Podkarpaciu oraz Warmii i Mazurach – wylicza Milena Kowalska.

Tożsamość i ekologia

Kolejna kadencja będzie ukierunkowana na zupełnie inne tematy jak choćby budowanie tożsamości. Ostrowska radna miejska podkreśla, że chciałaby zdiagnozować, co członkowie Młodych Demokratów myślą na różne tematy, z którymi spotykają się na co dzień, ponieważ ich poglądy są bardzo rozległe. – Jesteśmy bardzo zróżnicowani pod tym względem i chcemy zacząć ruszać ze swoimi projektami ustaw – dodaje.

Przewodnicząca podkreśla również, że jednym z kierunków rozwoju prowadzonej przez nią przez kolejne dwa lata organizacji będzie stworzenie planu działania nowej komórki – Zespołu ds. Ekologii i Klimatu. – Chcemy stworzyć deklarację na temat ekologii oraz klimatu, organizować warsztaty, edukować, brać udział w strajkach klimatycznych, tworzyć i uczestniczyć w akcjach sprzątania świata, żeby pokazać młodym, że to ważne – wyjaśnia. Jedną z najbardziej zakręconych na tym punkcie członkiń jest 14-letnia Tosia, która za zgodą rodziców dołączyła do Młodych Demokratów i chce działać właśnie na rzecz klimatu. – To młody zespół, ale właśnie te sprawy interesują najmłodszych, którzy już zaczynają się interesować polityką i działalnością na rzecz społeczności lokalnej – dodaje.

Fot. Młodzi Demokraci

Partia się przygląda

“Równolegle do Rady Krajowej PO, w Lubniewicach odbywał się Zjazd Krajowy Młodych Demokratów, na którym wybierano władze Stowarzyszenia. Serdeczne gratulacje dla nowego zarządu oraz Mileny Kowalskiej za ponowny wybór na stanowisko przewodniczącej. Brawo!” – napisał na fanpage’u do niedawna szef Platformy Grzegorz Schetyna.

Udział w zjeździe Młodych Demokratów wzięła natomiast Joanna Mucha, znana polityczka tej partii. – Jest pozytywnie zakręcona na punkcie ekologii. Jako młodzieżówka chcemy rozszerzać spojrzenie PO na tę kwestię. Widzę znaczny progres w postrzeganiu ekologii, ale chcemy być bardzo młodym głosem i pokazać, że zależy nam na środowisku. Nikt z nas nie wahał się poprzeć Piątki dla zwierząt. Uważamy, że działania, które mają na celu bardziej humanitarne traktowanie zwierząt, jak najbardziej przystoją XXI wiekowi – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info Milena Kowalska.

Młodzież jest przyszłością

Milena Kowalska, która rozpoczyna właśnie drugą kadencję na stanowisku przewodniczącej Młodych Demokratów, podkreśla, że jest zwolenniczką włączania do struktur młodych przedstawicieli pokolenia. – Oni mają inne spojrzenie na świat i są coraz mocniej słyszalni. Starsi działacze oczywiście są potrzebni, ale coraz częściej m.in. w zakresie służenia wiedzą, dzielenia się doświadczeniem prawno-organizacyjnym. Młodsi natomiast muszą się uczyć, jak przejmować te umiejętności – dodaje.

Kadencja szefowej młodzieżówki PO potrwa do 2022 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  • 15
   7

   Dokładnie to samo pomyślałem. Jeden łysy a drugi spasiony. Młodzieżowcy po 30tce… Jak Leszek Miller -przewodniczący ZSMP po 40tce.

  • 8
   11

   A jaki profil partyjny mają poplecznicy partii Kaczyńskiego – ideolodzy skłócania, kłamstwa, pazerności i nieudacznictwa.

 1. 6
  13

  Dobry wybór – aktywna i ozsądna młodzież. Przeciwieństwo do nawiedzonych i pozbawionych własnego zdania młodych z PIS. Może Młodzi Demokraci zmienią oblicze naszego kraju – niszczonego pod rządami nieudaczników i autokratów tzw. ,, dobrej zmiany ”. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów oraz realizacji ambitnych celów.

 2. 5
  1

  Cieszę się, że przewodnicząca zapowiedziała stworzenie grupy na FB, która będzie zajmować się graniem w gry wszelakie. To takie młodzieżowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick