Mikstat. Motocykliści rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA]

2
Fot. Anna Ławicka
Uroczysta msza święta, a po niej poświęcenie motocykli i przejazd na boisko sportowe - tak wyglądało rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Mikstacie. W niedzielę pod kościółek św. Rocha zjechało ponad 100 motocyklistów, ale także kilkunastu rowerzystów.

O Boże błogosławieństwo, pomyślność na drogach i bezpieczeństwo dla poruszających się jednośladami modlił się ksiądz Krzysztof Ordziniak. Następnie sam wsiadł na motor, a właściwie do przyczepki Junaka i wieziony przez jednego z fanów starej motoryzacji, poświęcił wszystkie motocykle, skutery i rowery.

Wśród pojazdów, które można było podziwiać w Mikstacie, królowała Honda. Nie zabrakło również takich marek, jak Yamaha, Harley Davidson i Kawasaki. Trzeba przyznać, że duże zainteresowanie wzbudzały też zabytkowe motocykle, jak chociażby czerwona OSA.

Po obrzędzie poświęcenia kolumna jednośladów przejechała uliczkami miasta na stadion sportowy. Tu odbyła się dalsza część imprezy. Pokaz stuntu w wykonaniu Rafała Kanika, koncert zespołu Apache Band, konkursy sprawnościowe z nagrodami – takie atrakcje czekały na wszystkich, którzy dotarli na boisko.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Mikstacie odbyło się po raz siódmy.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Najczęstsza przyczyna wypadków związaną z motocyklami, jest bezmyślność kierowców samochodów!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick