Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej

2
Fot. pixabay.com
Dziś mija 80 lat od wybuchu Ii wojny światowej - największej wojny w historii, która pochłonęła miliony ludzkich istnień. To dzień wyjątkowo ważny dla Polski. To właśnie 1 września 1939 i agresja Niemiec na Polskę przyjmuje się za oficjalną date rozpoczęcia konfliktu.

Obchody odbywają się na terenie całego kraju. Do Warszawy przyjechał zastępca Donalda Trumpa, perzydenta Stanów Zjednoczonych, który weźmie udział w obchodach.

W Ostrowie obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się już wczoraj. O godzinie 16.00 w parku im. Emilii Sczaneckiej przy Starym Cmentarzu odbyła się inscenizacja historyczna przedstawiająca okupację hitlerowską w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z INSCENIZACJI

Dziś włodarze miasta złożą kwiaty w miejscach pamięci na terenie Ostrowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Przypominać kto zatankował Polskę 1.09.1939r a kto nam wbił nóż w plecy 17.09.1939r na mocy układu Ribbentrop Mołotow uczyć mlodzierz bo nas nauczyciele tego nie uczyli bo mieli zakaz od towarzyszy z bratniego kraju i sami byli zagorzałymi komuchami musieli bo by ich wykończyli w łagrach….

    A

  2. Przypominać też o tym do czego dochodzi też dzisiaj przez rządzących obecnie, robią to samo z księżmi co 1939 roku
    Niemcy cytuje adolfa- Dlatego jest rzeczą bardzo właściwą ażeby Polska zachowa swój katolicyzm.Polscy księża będą dostawali od nas żywność,będą natomiast w zamian prowadzić swe owieczki w kierunku wyznaczonym przez nas.Polscy księża będą przez nas opłacani będą wygłaszać kazania według naszych życzeń

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick