Mija 30 lat od wyborów ’89 roku. Czy ostrowianie pamiętają tamten dzień?

3
Dziś mija 30 lat od najważniejszych wyborów w historii kraju. Pierwszych, częściowo wolnych po II wojnie światowej. Po czerwcowym głosowaniu sytuacja w kraju diametralnie się zmieniła. Miażdżąca przewaga Solidarności, dała ludziom nadzieję na lepsze życie. Był to moment przełomowy dla procesu przemian politycznych w Polsce. Jak mieszkańcy Ostrowa pamiętają ten dzień? Jakie emocje im wtedy towarzyszyły?
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. 8
  8

  Co z tego, że w 89 roku była duża frekwencja jeżeli komuniści dogadali się z konfekcjonowaną opozycją, że mogą brać udział w wyborach w najwyżej 35% jeżeli te wybory wygrają w 100%? Ponadto wszelkie najważniejsze sektory gospodarcze i siłowe komuniści zabezpieczyli dla siebie. Dzisiaj każą nam czcić Jaruzelskiego, że ten wprowadził stan wojenny w Polsce. A czy ktoś czci Hitlera za wywołanie II wojny światowej albo Stalina, że napadł razem z nim na Polskę 17 Września 1945 roku?

 2. 7
  7

  Zgniły kompromis w czasie gdzie wszyscy razem z komunistami wiedzieli, że ZSRR upada i nikt nie będzie już bronił formacji PZPR. Hańbiący Polskę dogadany kompromis. Dziś Polska byłaby znacznie dalej w rozwoju. Sam Wałęsa orędownik Nato bis, EWG bis i spółek Polsko-Rosyjskich w Legnicy gdzie stacjonowały wojska sowieckie mówi dobitnie, kto nami rządził.

 3. 2
  1

  No tak, to już 30 lat od tamtych wyborów. Pamiętam bo byłem wiceprzewodniczącym Komisji Wyborczej, jako przedstawiciel Solidarności. Po trzydziestu latach w wyborach 26 maja 2019 roku, zostają wybrani do PE Cimoszewicz, Miler i wmawiają nam, że to jest OK. Dzisiaj Frasyniuk razem z Kwaśniewskim obchodzi rocznicę tamtych wyborów. Wałęsa zamiast ręki podawał nogę Kwaśniewskiemu, a dziś wspólnie z komuszkami świętuje. Koniec świata jak mawiał Popiołek z serialu, więc po co nam to było. Ja raczej wspominam też 04 czerwca, jak to Wałęsa obalał rząd Olszewskiego, a Tusk liczył głosy. Obłudnicy dalej mają się dobrze jak np. OTUŁA z Cysorzem Europy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick