Mija 14 lat od śmierci Jana Pawła II

2
Źródło: Wikipedia | Licencja: CC BY-SA 4.0
2 kwietnia mija 14 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Jego pontyikat trwał 27 lat. Na Stolicę Piotrową został wybrany 16 października 1978 roku. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Jan Paweł II beatyfikowany został 1 maja 2011 roku. Na ołtarze wyniósł go jego następca - Benedykt XVI. 3 lata później (27 kwietnia 2014r roku), papież Franciszek ogłosił go świętym. Wraz z Janem Pawłem II, kanonizowany został też Papież Jan XXIII.

Choć minęło już 14 lat od jego śmierci, Jan Paweł II wciąż jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych przywódców XX wieku. Był poetą, filozofem historii i dobrym pedagogiem. Miał wpływ na wielu młodych ludzi dlatego tuż po jego procesie beatyfikacyjnym ogłoszono, że zostaje on patronem Światowych Dni Młodzieży.

Ostrów Wielkopolski odwiedził jeszcze jako kardynał i metropolita krakowski. 7 listopada 1978 roku odprawił mszę świętą, z okazji nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Już jako papież, 4 czerwca 1997 roku odwiedził Kalisz, podczas swojej szóstej pielgrzymki do Ojczyzny.

Zmarł dokładnie o godzinie 21:37. Co roku o tej porze, w kościołach biją dzwony.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick