DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Mija 14 lat od Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia 2010r. w katastrofie samolotu TU-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób. 

Tupolew z polską delegacją zmierzał wtedy na obchody upamiętnienia zbrodni katyńskiej. Doszło do tragedii. Gęsta mgła i prawdopodobne problemy techniczne doprowadziły do katastrofy. Samolot rozbił się w Smoleńsku, a zginęła cała załoga samolotu – łącznie 96 osób w tym ówczesna para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy.

Informacja o katastrofie wywołała w mediach olbrzymi chaos. Do reporterów docierały szczątkowe informacje na temat wypadku. Nikt tak na prawdę nie wiedział co się stało. Potwierdzeniem był komunikat od rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który poinformował o wypadku.

Ogromna tragedia wstrząsnęła całym krajem. Wywołuje żal, smutek i niezrozumienie, ale katastrofa smoleńska to też temat bardzo kontrowersyjny, często prowadzący do dyskusji, a nawet kłótni.

W całym kraju nie brakuje miejsc upamiętniających te tragiczne wydarzenia. Ulice otrzymują nazwy tragicznie zmarłego prezydenta i pierwszej damy. Są także ronda takie, jak to w Ostrowie Wielkopolskim na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Śmigielskiego, które nazwano Rondem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego radni przegłosowali wniosek o zamontowaniu na ścianie ostrowskiego ratusza tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • M
  MM

  środa, 10 kwietnia, 2024

  Czas najwyższy aby ten temat zniknął już z wiadomości. Sprawa niemłoda, w dodatku to nawet nie jest jakaś okrągła rocznica. Zaraz będę się bał otworzyć lodówkę…..

  Odpowiedz
 • E
  Elkaa

  środa, 10 kwietnia, 2024

  Nie katastrofa tylko zamach.

  Odpowiedz
  • M
   MM

   środa, 10 kwietnia, 2024

   Nie ma żadnych dowodów na zamach.

   Odpowiedz
 • H
  HENIU

  środa, 10 kwietnia, 2024

  WINOWAJCA NIE POWINIEN BYĆ UPAMIĘTNIANY W JAKI KOLWIEK SPOSÓB !!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz