Mija 11 lat od katastrofy smoleńskiej

7
Fot. wikipedia.org
11 lat temu doszło do jednej z największych, polskich katastrof lotniczych. W drodze do Katynia rozbił się samolot z 96 osobami na pokładzie. Wśród nich była para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, politycy, dyplomaci oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych.

10 kwietnia 2010 roku samolot z polską delegacją na pokładzie był w drodze do Katynia, by upamiętnić zbrodnię katyńską. Na wysokości Smoleńska doszło do tragedii. Tupolew z 96 osobami na pokładzie rozbił się. Nikt nie przeżył katastrofy.

Tragiczny wypadek wstrząsnął wtedy całym krajem. Polska pogrążyła się w żałobie, a tysiące ludzi zbierało się przed Pałacem Prezydenckim, by złożyć kwiaty i znicze ku pamięci ofiar.

10 kwietnia każdego roku, od 11 lat mają miejsce obchody rocznicy tego wydarzenia. W wielu miastach w całym kraju składane są znicze oraz kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi to tragiczne wydarzenie. Nie brakuje ulic oraz tablic, które noszą nazwę zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego lub ofiar katastrofy.

Przypominamy reportaż zrealizowany przez Telewizję Proart “Światła pamięci”, gdzie ukazane zostały pierwsze dni po katastrofie:

 

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 14
    2

    11lat budowania pozycji politycznej na katastrofie to ja się pytam gdzie wrak którego Kaczor miał ściągnąć a macier nadal widzi wybuch żenada, podzielono nasz kraj zamiast na takiej tragedii zjednoczyć. Demokracja wolność i tolerancja umarła standarty jak za wschodnią granicą tak wygląda prawo i sprawiedliwość

  2. 8
    1

    Czy to się nigdy nie skończy to narodowe zakręcenie bez końca na Smoleńsk ,czas to zakończyć i to za nasze pieniądze ,to jest Jak Paranoja ,ile jeszcze ?wszystkim ktoś zmarł ale zbiorowej paranoji nie ma.😎🙅

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick