DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Mija 10 lat od tragedii w Jankowie Przygodzkim

Do tragedii  w Jankowie Przygodzkim doszło 14 listopada 2013 r. ok. 13:30.

Do eksplozji doszło podczas prac przy gazociągu na trasie Gustorzyn-Odolanów. W wyniku wybuchu śmierć na miejscu poniosły dwie osoby – pracownicy gazociągu w wieku 37 i 39 lat. 12 osób zostało poparzonych. . Spłonęło 10 budynków mieszkalnych, dwa budynki gospodarcze i część pobliskiego lasu. W akcję ratowniczą na miejscu eksplozji zaangażowanych 269 strażaków (ochotników i zawodowych) i 155 policjantów, dziesiątki ratowników medycznych z regionu.

Sprawa trafiła na wokandę w grudniu 2021 roku. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ówczesnemu inżynierowi budowy. Oskarżono go o to, że doprowadził do utraty zdrowia i życia wielu osób, a także zniszczenia mienia o wielkich rozmiarach. Sprawa okazała się na tyle zawiła, że rozprawa w sprawie katastrofy została wstrzymana, Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zlecono ponowne sporządzenie opinii biegłych. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym prokuratury. – Nowa opinia biegłych wpłynęła. Szczegóły będą podane do opinii publicznej w przyszłym tygodniu – poinformował Maciej Meler.

„Zapiski z tragedii” to tytuł reportażu, który dziennikarze Telewizji Proart przygotowali po tragedii, do której doszło w Jankowie Przygodzkim. W 10 rocznicę tych wydarzeń wyemitujemy go na naszej antenie. Materiał będzie można obejrzeć dziś, we wtorek 14 listopada o 19.25 oraz w środę o 11.25.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz