Mieszkasz w Krotoszynie? Sprawdź, na co idą twoje pieniądze

0
Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Krotoszyn i zastanawiasz się, na co są wydawane pieniądze z płaconych przez ciebie podatków, wiedz, że władze wyszły ci na przeciw. Od teraz łatwo można zobaczyć, co i ile kosztuje.

Władze Krotoszyna przygotowały specjalne zestawienie pokazujące, na co są wydawane pieniądze z podatków, ale także jasno wskazuje źródła dochodów. Finanse gminy można przejrzeć pod adresem www.krotoszyn.nacoidamojepieniadze.pl

– Z pewnością wielu mieszkańców gminy Krotoszyn chciałoby się dowiedzieć, na co są wydawane ich pieniądze z podatków. Z myślą o tym przygotowane zostało dla Państwa specjalne zestawienie, które w przejrzysty sposób pokazuje źródła przychodu oraz wydatki z podziałem na kategorie – mówią przedstawiciele gminy.

Chętni mogą w łatwy sposób wskazać wysokość swojego wynagrodzenia, na podstawie którego algorytm w czasie rzeczywistym oblicza podatek oraz dzieli go na poszczególne działy w budżecie, na które pieniądze zostają przeznaczane.

Wykaz danych jest bardzo szczegółowy. W przypadku, kiedy wynagrodzenie mieszkańca np. 2 017,83 zł, dowiadujemy się, że miesięczny podatek wynosi 42,56 zł. To oznacza, ze na oświatę z „naszych pieniędzy” wydawane jest 12,99 zł. Ale to nie wszystko. Możemy też w prosty sposób zobaczyć, na co dokładnie te niespełna 13 zł jest wydatkowane. W tym celu otrzymujemy wykaz z podziałem na przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, pomoc materialną, świetlice itd.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick