DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Mieszkaniec regionu stracił samochód. Powód: alkohol

Nowe przepisy są bezlitosne dla nietrzeźwych kierowców. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi konfiskata pojazdu, czego doświadczył mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego.

zdjęcie poglądowe

W miejscowości Godziętowy w gminie Doruchów zatrzymano 33-letniego mężczyznę, który prowadził osobowego peugeota pod wpływem alkoholu. Policjanci interweniowali po tym, jak otrzymali zgłoszenie o tym, że kierowca może być po spożyciu. – Wynik pomiaru wskazał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, co skutkowało procesowym zabezpieczeniem pojazdu na parkingu strzeżonym. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Kierowca nie tylko stracił pojazd, ale też trafił na „izbę wytrzeźwień”, a jego akta trafią też na biurko prokuratora.

Ale to nie koniec interwencji ostrzeszowskich policjantów. W piątkowe popołudnie w miejscowości Turze do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca volkswagena. Kontrola trzeźwości wykazała u niego 0,73 promila. 54-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego sprawa trafi przed sąd.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • B
    Bajlando

    sobota, 23 marca, 2024

    HIP HIP HURAAA. W końcu jakiś przydatny przepis wymyślili.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz