DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mieszkańcy ratowali Ludwików przed zalaniem. Zbudowano wał przeciwpowodziowy [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Intensywne opady deszczu odnotowano m.in. na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Z tamtejszych wzgórz, poprzez zlewnię wód opady spływały m.in. właśnie na teren Ludwikowa. – Było zagrożenie podtopienia posesji, dlatego uruchomiliśmy akcję. Zebrał się sztab zarządzania kryzysowego, do pomocy włączyły się okoliczne jednostki OSP oraz mieszkańcy. Przepompowywano wodę z terenów łąkowych, które były już podtopione. Woda kierowana była do rzeki Dąbrówka, która miała niższy poziom. Zabezpieczyliśmy także przepływ wody i w porozumieniu z nadleśniczym, skierowaliśmy ją na tereny leśne. Użyty był także rękaw przeciwpowodziowy, pompy oraz worki z piaskiem, z których utworzono wał przeciwpowodziowy – poinformował portal wlkp24.info Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice.

Na szczęście udało się zapobiec dalszemu zalewaniu terenów Ludwikowa. Jak powiedział wójt Rasiak, niezawodni byli rybacy, którzy znając wszystkie stawy, cieki wodne w okolicy, pomagali i podpowiadali, gdzie można przepompować wodę. – Wielkie podziękowania należą się także dla mieszkańców. Od młodzieży po osoby starsze. Napełniali oni worki z piaskiem i pomagali, jak tylko mogli – dodał Krzysztof Rasiak.

Zapowiadane są kolejne opady deszczu oraz burze. Gmina Przygodzice jest jednak przygotowana na kolejne, ewentualne zagrożenia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz