Mieli broń i ponad kilogram narkotyków

2
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków MDMA (ecstasy) i ponad sto gramów amfetaminy. Do sprawy zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Podczas przeszukań w dwóch domach znaleziono broń i amunicję.

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn (lat 21, 24 i 26) w związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających. – W trakcie przeszukań policjanci znaleźli biały proszek i zbryloną jasno-brązową substancję. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i ecstasy – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Ponadto, w miejscu zamieszkania 26-latka policjanci znaleźli kilkanaście sztuk amunicji, a u 22-latka zabezpieczyli broń gazową. – Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu – dodaje oficer prasowy.

Ostrowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym tj. 21- i 26- latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających. Dodatkowo 26 i 22-latek usłyszeli zarzuty z art 263§2 KK: „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″.

Dwóch zatrzymanych to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, trzeci to mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Sąd na wniosek Policji i prokuratora zastosował wobec dwóch mężczyzn tymczasowy areszt, wobec kolejnego poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość karą nawet do lat 10. Natomiast za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ostrów Wielkopolski jest na 5 miejscu w rankingu najniebezpieczniejszych miast w Wielkopolsce. Gdy doda się walkę pani prezydent z homofobią, ksenofobią i faszyzmem oraz walkę Wójcickiego i Kornaszewskiego (KOD) o demokrację, to strach mieszkać w tym mieście.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick