DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Miejskie" mieszkania rozeszły się jak ciepłe bułeczki

Do końca listopada ma zakończyć się budowa dwóch nowych bloków za kwotę 6 milionów złotych. Łącznie będą w nim 32 mieszkania. 1-, 2- i 3-pokojowe oraz po jednym mieszkaniu dla niepełnosprawnych w każdym bloku. Budowlańcy są na finiszu prac, każdy z budynków wykonany jest już w około 90% – Zostały nam głównie prace wykończeniowe w środku, jak np. montaż armatury sanitarnej czy drzwi. Mamy też końcówkę prac wokół bloków – mówi kierownik budowy Jerzu Guździoł.

Jak gwarantuje wykonawca, jakość miejskich bloków nie odbiega od tej, którą oferują prywatni deweloperzy w dodatku po wyższej cenie. – Można powiedzieć, że ta jakość w ogóle nie odbiega od tego, co oferują deweloperzy, a nawet jest lepsza. W standardzie są chociażby ściany wyszpachlowane i wymalowane na biało, ale i drzwi i płytki na balkonie – wymienia prezes MZGM Zenon Musialski.

W tegorocznym naborze wpłynęły 124 wnioski o przyznanie lokali. To oznacza, że ponad 90 najemców musi czekać na budowę kolejnych bloków. Ten rachunek świadczy o jednym – ostrowianie oczekują własnych „M” za niewielką cenę. – Na co dzień inwestycje komunalne w Ostrowie to sieci, kable, rury, czyli ogółem to, czego nie widać. Inwestycje mieszkaniowe dla ludzi są przyjazne, ciepłe, estetyczne, budzą pozytywne emocje – komentuje prezes Grupy Kapitałowej CRK Bartosz Ziółkowski. Projekt budowy bloków ruszył jeszcze w kadencji 2010-2014 z inicjatywy ówczesnego zarządu MZGM i prezydenta Jarosława Urbaniaka. Obecne władze kontynuują projekt i zamierzają robić to dalej. – Tutaj to spółka bierze na siebie ciężar finansowania tego budownictwa, a lokatorzy w dogodnych dla siebie ratach w okresie nawet trzydziestu lat może to zobowiązane finansowe spłacić i stać się właścicielem mieszkania. Pamiętajmy, że nie każda młoda rodzina jest partnerem dla komercyjnego banku, za to jest nim miejska spółka MZGM – przekonuje prezydent Beata Klimek.

Po oddaniu do użytku nowych bloków we wszystkich siedmiu doliczymy się już aż 112 mieszkań. Jest szansa, że do końca 2023 roku powstanie kolejnych 5 bloków przy ulicy Klasztornej.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • Z
  Zdzisław

  środa, 14 października, 2020

  teraz sobie przeliczcie ile bloków powstałoby za Aquapark i wątpliwą rewitalizacje centrum ostrowa

  Odpowiedz
 • R
  Roman

  czwartek, 15 października, 2020

  Pokrętne wytłumaczenie tego jak to z pomocą podatników można kupić sobie taniej mieszkanie. „Pamiętajmy, że nie każda młoda rodzina jest partnerem dla komercyjnego banku, za to jest nim miejska spółka MZGM” – to trafne podsumowanie, bank który musi zarabiać nie sprzeda kredytu komuś bez odpowiedniego zabezpieczenia (odpowiedniej szansy na jego spłatę), zato miasto jak widać jest gotowe finansować bankrutów.

  Odpowiedz
 • M
  mieszkaniec

  czwartek, 15 października, 2020

  Oby więcej takich inwestycji. Brawo tak trzymać!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz