„Miejskie” mieszkania rozeszły się jak ciepłe bułeczki

4
Docelowo ma ich być 12, tworząc nowoczesne, korzystnie ulokowane osiedle dla młodych ludzi. Budynki wielorodzinne przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wlkp. od kilku lat buduje Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wcielając się poniekąd w rolę miejskiego dewelopera. Ostrowski Przyjazny Program "Dla Systematycznych" podoba się ostrowianom na tyle, że o 32 lokale wnioskowało aż ponad 120 osób. Wynika z tego, że około 90 potencjalnych lokatorów musi poczekać na kolejne budynki.

Do końca listopada ma zakończyć się budowa dwóch nowych bloków za kwotę 6 milionów złotych. Łącznie będą w nim 32 mieszkania. 1-, 2- i 3-pokojowe oraz po jednym mieszkaniu dla niepełnosprawnych w każdym bloku. Budowlańcy są na finiszu prac, każdy z budynków wykonany jest już w około 90% – Zostały nam głównie prace wykończeniowe w środku, jak np. montaż armatury sanitarnej czy drzwi. Mamy też końcówkę prac wokół bloków – mówi kierownik budowy Jerzu Guździoł.

Jak gwarantuje wykonawca, jakość miejskich bloków nie odbiega od tej, którą oferują prywatni deweloperzy w dodatku po wyższej cenie. – Można powiedzieć, że ta jakość w ogóle nie odbiega od tego, co oferują deweloperzy, a nawet jest lepsza. W standardzie są chociażby ściany wyszpachlowane i wymalowane na biało, ale i drzwi i płytki na balkonie – wymienia prezes MZGM Zenon Musialski.

W tegorocznym naborze wpłynęły 124 wnioski o przyznanie lokali. To oznacza, że ponad 90 najemców musi czekać na budowę kolejnych bloków. Ten rachunek świadczy o jednym – ostrowianie oczekują własnych „M” za niewielką cenę. – Na co dzień inwestycje komunalne w Ostrowie to sieci, kable, rury, czyli ogółem to, czego nie widać. Inwestycje mieszkaniowe dla ludzi są przyjazne, ciepłe, estetyczne, budzą pozytywne emocje – komentuje prezes Grupy Kapitałowej CRK Bartosz Ziółkowski. Projekt budowy bloków ruszył jeszcze w kadencji 2010-2014 z inicjatywy ówczesnego zarządu MZGM i prezydenta Jarosława Urbaniaka. Obecne władze kontynuują projekt i zamierzają robić to dalej. – Tutaj to spółka bierze na siebie ciężar finansowania tego budownictwa, a lokatorzy w dogodnych dla siebie ratach w okresie nawet trzydziestu lat może to zobowiązane finansowe spłacić i stać się właścicielem mieszkania. Pamiętajmy, że nie każda młoda rodzina jest partnerem dla komercyjnego banku, za to jest nim miejska spółka MZGM – przekonuje prezydent Beata Klimek.

Po oddaniu do użytku nowych bloków we wszystkich siedmiu doliczymy się już aż 112 mieszkań. Jest szansa, że do końca 2023 roku powstanie kolejnych 5 bloków przy ulicy Klasztornej.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Pokrętne wytłumaczenie tego jak to z pomocą podatników można kupić sobie taniej mieszkanie. „Pamiętajmy, że nie każda młoda rodzina jest partnerem dla komercyjnego banku, za to jest nim miejska spółka MZGM” – to trafne podsumowanie, bank który musi zarabiać nie sprzeda kredytu komuś bez odpowiedniego zabezpieczenia (odpowiedniej szansy na jego spłatę), zato miasto jak widać jest gotowe finansować bankrutów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick