Międzynarodowa Konferencja Komunalna. Ostrów Wielkopolski przykładowym samorządem

0
24 i 25 października Ostrów Wielkopolski będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Komunalnej współorganizowanej przez miejski samorząd i Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz objętej patronatem Ambasady Szwecji. Prelegenci z całej Polski oraz z krajów europejski będą rozmawiać o innowacyjności samorządów i wymianie dobrych praktyk na arenie międzynarodowej.

Na początku października Ostrów Wielkopolski był gospodarzem Narodowego Kongresu Rodzin. Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej zauważyło działania samorządu w sferze polityki społecznej i prorodzinnej. Teraz miasto przykuło uwagę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 24 i 25 października Ostrów będzie gospodarzem kolejnej konferencji.

W Forum Synagoga na Międzynarodowej Konferencji Komunalnej spotkają się prelegenci nie tylko z Polski, ale i Francji, Niemiec czy Szwecji. Celem spotkania będzie przede wszystkim wymiana praktyk samorządów wykorzystywanych przy prowadzeniu m.in. gospodarki komunalnej, polityki społecznej czy modernizacji miast.

Ważnym punktem konferencji będzie omówienie założeń Smart City, czyli tzw. inteligentnego miasta. Konferencję współorganizuje z miejskim samorządem Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Szwecji w Warszawie. Na organizację debaty miasto pozyskało funduszu z  programu grantowego MSZ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick