Mickiewicz i Dąbrowska w arkuszu maturalnym. Jak poszło abiturientom?

0
Adam Mickiewicz oraz Maria Dąbrowska to dwa nazwiska autorów i ich dzieła, które pojawiły się w tegorocznym arkuszu maturalnym. Abiturienci ocenili egzamin, jako niezbyt trudny. Przed nimi jeszcze obowiązkowa matura z matematyki oraz języka obcego.

„Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej oraz wiersz Józefa Barana „Najkrótsza definicja życia” – to utwory, które do wyboru mieli tegoroczni maturzyści. Temat powiązany z dziełem Mickiewicza dotyczył tradycji w życiu człowieka. Drugim tematem było rozwinięcie myśli „relacja z drugim człowiekiem, jako źródło szczęścia” bazując na powieści Marii Dąbrowskiej.

Ci, którzy lepiej czują się w poezji, mieli za zadanie przeanalizowanie wiersza Józefa Barana „Najkrótsza definicja życia”.

Zapytani przez nas maturzyści byli w dobrych nastrojach. Ich zdaniem matura nie należała do trudnych i są pozytywnie nastawieni, co do lipcowych wyników. Przed nimi jeszcze czwartkowy, obowiązkowy egzamin z matematyki oraz języka obcego, który z kolei odbędzie się w piątek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick