DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Michnik: "Bez mediów lokalnych nie wyobrażam sobie demokratycznego społeczeństwa i państwa"

Adam Michnik był ostatnio gościem Pauliny Szczepaniak w programie „Wywiad z…” w Telewizji Proart. Jeden z tematów poruszonych w dyskusji dotyczył dziennikarstwa w wymiarze lokalnym.

Czy dziennikarstwo lokalne jest potrzebne? Czy praca dziennikarzy lokalnych ma sens? Zdaniem Adama Michnika jest to warunek konieczny funkcjonowania zdrowej demokracji. Co więcej, stawia dziennikarstwo lokalne na równi z istnieniem samorządów. – Bez mediów lokalnych w ogóle nie wyobrażam sobie istnienia demokratycznego społeczeństwa i państwa – zaznaczył.

Odniósł się również do wyzwań, z jakimi mierzą się media zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym w czasach postępu technologicznego oraz powszechnego dostępu do internetu. – Co będzie dalej? Nie wiem. Jestem z tej generacji, że muszę mieć gazetę papierową, ale rozumiem, że być może moim dzieciom wystarczy gazeta internetowa. Czy gazeta będzie w papierze, czy w internecie, tym samym normom będzie podlegać – podkreślił. – Sensem naszego istnienia jest brona dwóch wartości: wolności i prawdy. Tego musimy bronić i tego staramy się bronić. Czy skutecznie? Ocenią to nasi czytelnicy i nasi obywatele – kontynuował legendarny redaktor „Wyborczej”.

Przegapiłeś premierę wywiadu z Adamem Michnikiem? Najbliższa powtórka zostanie wyemitowana w Telewizji Proart w sobotę o 20:45.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    jarock

    niedziela, 11 czerwca, 2023

    Ja też nie wyobrażam sobie demokracji bez agentów SB w swojej redakcji ( Maleszka) i hejterów ( Czuchnowski).

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz