Michał Wiraszko: „Chciałem zaprosić Behemota”

4
Temu festiwalowi brakuje sponsora... To nie był line up moich marzeń. Chciałem zaprosić do Jarocina Behemota, ale za pieniądze publiczne jest to niemożliwe – mówi Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal 2018.

Więcej o charakterze tegorocznej edycji i planach na rok przysły w materiale filmowym. Przypomnijmy. W piątek na jarocinskiej scenie w parku wystapiła znana na całym świecie protest-grupa Pussy Riot. Mocnym punktem tego wieczoru był też koncert Kasi Nosowskiej, która wróciła do Jarocina z zapowiedzią nowej płyty. Na zakończenie zagrały Świetliki. Koncert Nosowskiej poprzedził występ tegorocznego laureata Jarocińskich Rytmów Młodych: grupy Przybył. Wcześniej czterech finalistów przeglądu zagrało na równoległej scenie na Rynku, która także działała przez wszystkie trzy dni festiwalu. W piątek koncert dała tam grupa Pogodno, w sobotę L.Stadt, a w niedzielę Tau, Baika i Percival Schuttenbach.

Sobotę w parku otworzył Sztywny Pal Azji w rdzennym składzie, a po nim wystapiła Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa, czyli zespół Hańba! Wieczór zamknął najbardziej tajemniczy zespół polskiej sceny muzycznej – BOKKA. Wcześniej na zagrali: Coma, Lech Janerka i Daria Zawiałow. Entuzjastycznie przyjęty Quebo był hip-hopowym akcentem niedzieli. Tegoroczny festiwal zamknął natomiast legendarny wokalista Sex Pistols Johnny Rotten, który na jarocińskiej scenie wystapił z grupą Public Image LTD. Powrotem do festiwalowych korzeni był natomiast koncert „Punk Freud Army” grupy Pink Freud i gości, którzy oddali muzyczny hołd zmarłemu niedawno Robertowi Brylewskiemu.

W parku i Rynku muzycznie działo się najwięcej, ale grały też Ruiny i Spichlerz. W gotyckim kościółku pełne klimatu koncerty dali w niedzielę Trupa Trupa, Marek Dyjak i Kortez, a dzień wcześniej Wojciech Bąkowski.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. teraz jest ciśnienie na zespoły religijne. Arka Noego dla dzieci a na deser Kapela z Nad Baryczy. Na koniec Pietrzak i Rosiewicz. Wieczorem Eleni

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick