Miasto znów kupiło narkotesty dla policji

0
Fot. policja.pl
Ponad 600 narkotestów trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. To prezent od władz miasta, który ma służyć do wykrywania środków odurzających i substancji psychotropowych.

4,5 tys. zł. kosztowało ponad 600 narkotestów, które trafiły do kaliskich policjantów. To prezent od władz miasta, który ma pomóc w wykrywaniu osób, będących pod wpływem narkotyków lub substancji psychotropowych w tym dopalaczy. Przebadani nowymi narkotestami mogą zostać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, począwszy od kierowców samochodów, przez rowerzystów, a na pieszych kończąc.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– Te urządzenia są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Narkotestery najczęściej wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Przekazane testy wykorzystane będą również dla potrzeb profilaktyki. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej – mówią kaliscy funkcjonariusze.

To nie pierwszy tego typu zakup ze strony władz Kalisza. W przeszłości policjanci także mogli wykorzystywać w pracy narkotesty kupione z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. – Sprzęt został kupiony ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych – zaznaczają przedstawiciele urzędu miejskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick