Miasto wygrało sprzęt dla potrzebujących rodzin

3
Lodówki, pralki, czajniki elektryczne czy kuchenki mikrofalowe – taki sprzęt trafi do piętnastu rodzin z Ostrowa Wielkopolskiego. Urządzenia AGD o łącznej wartości 10 tysięcy złotych samorząd miasta dla swoich mieszkańców zdobył w plebiscycie „Świeć się z Energą”. W konkursie nagradzano miasta z najpiękniejszymi iluminacjami świątecznymi.

Wygraną w plebiscycie Ostrów Wielkopolski zawdzięcza mieszkańcom. Po raz drugi samorząd zgłosił się do plebiscytu i wygrał na etapie wojewódzkim. Mieszkańcy głosowali sms-owo na świąteczną iluminację. Ostrów w finale rywalizował z Wrześnią. Po raz drugi grupa Energa – organizator plebiscytu, w nagrodę przekazał samorządowi sprzęt AGD o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. – Istotne jest to, że jest to sprzęt energooszczędny i w przypadku lodówek czy pralek, których używamy często to ma to wpływ na rachunki za prąd, które płacimy – mówi Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Najbardziej potrzebujące rodziny, do których trafią urządzenia wyznaczył Miejski Ośrodek Pomocy społecznej. Sprzęt trafi do piętnastu gospodarstw domowych. Będą to m.in. dwie lodówki, pralki, zmywarka, kuchenki mikrofalowe, kilka czajników elektrycznych czy wyciskarek do soków. – W ubiegłym roku rozwożąc te sprzęty widzieliśmy, że ludzie dziękowali i cieszyli się z tego, mimo że teraz jest to sprzęt podstawowy to okazywało się, że nie we wszystkich domach ten sprzęt jest, albo że generuje wysokie koszty, bo jest starej technologii – dodaje Kołaciński.

To była dziesiąta edycja plebiscytu organizowanego przez grupę Energa – dostawcy energii elektrycznej. Wystartowało w nim 159 miast z całej Polski, a w ogólnym rankingu Ostrów Wielkopolski uplasował się na piątym miejscu najpiękniej oświetlonych miast w okresie bożonarodzeniowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick