DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Miasto ma pomysł na starą "Calineczkę" [WIDEO, WIZUALIZACJA]

Dziś podopieczni Przedszkola „Calineczka” w Ostrowie Wielkopolskim mogą cieszyć się dobrymi warunkami w całkiem nowej, bo pięcioletniej placówce przy ul. Kujawskiej. Część mieszkańców jednak powinna pamiętać, że ten oddział zlokalizowany był kiedyś przy ul. Wolności. Budynek przedszkola od kilku lat niszczeje, ale miasto ma co do niego pewne plany. Wiemy jakie.

Publiczne Przedszkole nr 11 „Calineczka” w Ostrowie Wielkopolskim przez lata funkcjonowało przy ul. Wolności. Ze względów lokalowych – ciasnoty, kiepskich warunków przeciwpożarowych i konieczności dużych remontów – władze miasta zdecydowały o przeniesieniu dzieci do budynku po części starej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Grabowskiej. Wówczas niewielki budynek całkowicie zmodernizowano na te potrzeby. Docelowo jednak wybudowane zostało zupełnie nowe przedszkole przy ul. Kujawskiej, do którego trafiły przedszkolaki, a i oficjalnie nazwa „Calineczka” została przeniesiona na nowy obiekt dla ponad 170 dzieci, który kosztował ponad 6,5 mln złotych.

Niszczejący, choć jednocześnie zabytkowy budynek przy ul. Wolności pozostaje w dużej mierze niezagospodarowany. Mieści się tam siedziba Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski, ale… to tyle. Władze Ostrowa zrobiły rozeznanie i zdecydowały o próbie zrewitalizowania obiektu. – Będziemy tak realizować projekt mieszkaniowy. Powstaną mieszkania chronione dedykowane osobom starszym, w dużej mierze także dysfunkcyjnym. Ten obiekt w ścisłym centrum miasta zostanie zrewitalizowany – zapowiada wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Miasto ma już przygotowany projekt oraz plan finansowy dla tej inwestycji. Mówi o tym w materiale wideo wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Zapraszamy do obejrzenia.

źródło wizualizacji: UM Ostrów
źródło wizualizacji: UM Ostrów
źródło wizualizacji: UM Ostrów
źródło wizualizacji: UM Ostrów

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz