Miasteczko wodorowe przyjedzie do Ostrowa. Kiedy i gdzie je zobaczymy?

0
Fot. UMOstrów
Ostrów Wielkopolski będzie jednym z sześciu przystanków na mapie województwa, gdzie zatrzyma się tzw. miasteczko wodorowe. Event Wodór Roadshow 2022 ma pokazać, że z wodorem i gospodarką wodorową dotrzeć można nie tylko do specjalistów i ekspertów, ale także do zwykłych ludzi, mieszkańców miast oraz całych rodzin. Miasteczko będzie działać w sobotę od 11.00 do 17.00 na polanie w Parku Miejskim.

Na terenie wodorowego miasteczka będą działać interaktywne strefy, przy których będzie można dowiedzieć się czym jest gospodarka wodorowa, jak wodór może odmienić nasz transport, przemysł, magazynowanie i korzystanie z energii przez nas wszystkich oraz dlaczego zielone, zeroemisyjne źródła energii są takie ważne.

To także okazja, by poznać sprzęt, który korzysta z wodoru jako paliwa. Dodatkowo będzie można wziąć udział w interaktywnych zabawach, konkursach, atrakcjach dla najmłodszych. Przygotowano m.in. strefę niesamowitych eksperymentów: Toyota Miraii, roboty, generator prądu na wodór, laboratorium, manufaktura lizaków, stacja układania atomów profesor Wodór to tylko część ekspozycji, która wprowadzić ma w nowy wodorowy świat.

Oprócz atrakcji dla najmłodszych, nieco starsi będą mogli wziąć udział w spotkaniach z ludźmi, którzy działają i stawiają na rozwiązania wodorowe.

Miasteczko Wodorowe będzie działać już 22 października, czyli w najbliższą sobotę w godzinach od 11.00 do 17.00 na polanie w Parku Miejskim. Wstęp jest bezpłatny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick