Miało być edukacyjnie, wyszło przerażająco

20
Do prawdziwego skandalu doszło w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator" w Ostrowie Wielkopolskim. Diakon prowadzący lekcje religii wyświetlił dzieciom czwartej klasy przerażający film: "10 powodów dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween". Lekcja dla wielu zakończyła się płaczem i traumą.

„Uwaga! Materiał zawiera drastyczne obrazy i zdjęcia” – nawet ta informacja na początku filmu nie dała do myślenia młodemu diakonowi, że materiał nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku 9-10 lat. Zapytany, czy widział film wcześniej – odpowiada twierdząco.

To co wydarzyło się później, pozostanie pewnie na długo w świadomości dzieciaków. Pomijając treści o pogańskich obrzędach oraz informacje o kulcie szatana, czy też diabelskich inicjacjach, wszystko okraszone jest przerażającymi zdjęciami oraz podkładem muzycznym mrożącym krew w żyłach.

Do teraz nie mogę się uspokoić. Obejrzałem ten film, który może przerazić niejednego dorosłego, a co dopiero 9-letnie dziecko – grzmi jeden z rodziców. – Moje dziecko wróciło z płaczem do domu. Nie mogło zasnąć przed kolejnym dniem w szkole. Rodzice sami powinni mieć prawo wyboru, co jest dobre dla ich dziecka. Po tym filmie moja córka z pewnością będzie bała się wyjść z domu w Halloween – mówi mama jednej z uczennic.

Sprawą zajął się już proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, z której był diakon. – Jakieś konsekwencje muszą być wyciągnięte – uważa jeden z rodziców.

Czy reakcja rodziców jest przesadzona? Poniżej film, który zobaczyły 9-letnie dzieci. Jak już informowaliśmy na początku – materiał zawiera drastyczne obrazy i zdjęcia. Klikacie na własną odpowiedzialność.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Niestety ten KSIUNDZ ma prawdopodobnie spaprana psychikę. Zresztą jak większość czarnych. Reszta idzie na kasę i możliwość zabawiania się z kolegami.

 2. Ksiądz, to swoją drogą, ale te dzieci dzisiaj takie jakieś wrażliwe na te filmiki. Ale jednocześnie w internecie potrafią zamieszczać i oglądać jak sami znęcają się nad zwierzętami albo kolegami i jakoś wtedy nie płaczą i psychologa nie potrzebują.

 3. zgadzam sie dzieciaki teraz takie filmy ogladaja ze nic ich nie rusza moim zdaniem nic takiego nie było co by moglo kogos poruszyc w galeriach handlowych tez sa takie wystawy jakos nikt tak nie reaguje dla mnie ten film jest ok bardzo pouczajacy

  • Film przestraszył dzieci????? Ciekawe, że się nie boją chodzić po cmentarzach i w ich pobliżu wieczorami. Sama spotkałam kilka grup poprzebieranych dzieci w podobnym wieku w halloween po godz. 20. Kto kupił im te stroje? Gdzie są rodzice skoro pozwalają przebywać dzieciom po zmroku poza domem? Kto kupuje dzieciom gry niedostosowane do ich wieku?

 4. Ksiedza szkoda ale niestety zmówiło sie kilku chorych rodziców z jeszcze bardziej chorymi zepsutymi dziećmi i zniszczyli człowieka. Dzieci malują sie na hallowen , przebierają, bawia laleczkami Monster High a takie cos ich przeraziło . Jakimi zakłamanymi ludzmi musza być ci rodzice .

 5. Nawet ja bym sie przestraszyl..a dzieci w tym wieku sa wrazliwe. debile ktorzy pisza ze ok. Co jest zlego w zabawie cukierek albo plikus

 6. Bez przesady. Kto jest chrześcijaninem ten zrozumie ten film. To rodzice tych bachorow są nawiedzeni. Sami pewnie nie wiedzą co ich „ugrzecznione” dzieci oglądają na YouTube i innych portalach

 7. Halloween to nie jest Polskie święto. Ten film powinien być puszczony przede wszystkim bezmózgim rodzicom aby wiedzieli na co narażają swoje dzieci. Po jasna Cholere promują to Halloween? Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji za naszymi bliskimi a nie szopka w” cukierek „albo psikus

 8. Film jest ok. Pouczający i mówiący prawdę. Jednak dla dzieci powinno być to przekazane w bardziej łagodny sposób. Ksiądz chciał dobrze i nie powinno się go karać.

 9. Ksiądz jak ksiądz ale rodzice! dzieci nie długo same nie będą sobie radzić z żadnymi trudnymi sytuacjami, zawsze będą czuli na plecach oddech rodziców, którzy wybawią ich z opresji. Widać to notorycznie jaką lekkomyślnością i bezradnością cechują się takie dzieci gdy tylko z horyzontu zniknie rodzic. Rodzice się wszechobecni, ingerują w prace nauczycieli, twierdząc że znają klasę lepiej niż nauczyciel który spędza z nimi większość dnia.
  Co w sytuacji gdy jakiś inny uczeń którego rodzice są zamiłowanymi fanami Halloween przebierze się tak, że drugie dziecko przestraszy się i nie będzie mogło spać, też takie dziecko wyrzucamy ze szkoły? Oczywiście, że nie.
  Proponuję otworzyć jaką szkołę racjonalnego myślenia dla rodziców.

 10. T.A to prawda co piszesz. W dzisiejszych czasach rodzice robią z igły widły . Nie każdy jest tolerancyjny. Najlepiej żeby uczeń włączona głowę nauczycielowi , nie uczył się , bo po co ? Dzisiejsza młodzież potrafi wykorzystać moment w jakim zaatakować. Wyolbrzymiają w domu i w następstwie są konsekwencje jakie są . Szkoda księdza , a rodzicom więcej rozwagi i pokory

 11. Poprzednicy (niektórzy )mają dużo racji dzisiejsze dzieci i młodzież jest juz zdeprawowana także w przedszkolu nie mówiąc o szkołach zwłaszcza średnich rzucają mięsem jak stary furman -gdzie się tego uczą -w domu rodzinnym rodzice chcieli pokazać że dobro ich dzieci jest dla nich najważniejsze proszę popytać jaka jest frekwencja na wywiadowkach zero zainteresowanie rodziców roszczenia, pretensje a dziecko chodzi także ci z tej szkoły samopoczucie wieczorem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick