Miał zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli podał się za kolegę

1
zdjęcie poglądowe
Nie uniknie odpowiedzialności kierowca samochodu ciężarowego zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas legitymowania mężczyzna posłużył się danymi swojego kolegi. 32-latek miał świadomość, że wsiadł za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Konsekwencje poniósł również, właściciel pojazdu, który udostępnił swój samochód osobie bez uprawnień.

27 grudnia policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego. Podczas kontroli kierujący oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ale poda wszystkie potrzebne dane ustnie. Funkcjonariusze sprawdzili przekazane przez kierowcę personalia w dostępnych bazach informatycznych. Szybko okazało się, że mężczyzna nie jest 37-latkiem, za którego się podaje.

Policjanci zdecydowali o przewiezieniu kierującego do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, aby ustalić jego tożsamość. Mężczyzna przyznał, że podał dane osobowe swojego kolegi, których nauczył się na pamięć. Próbował w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Sądził, że policjanci nie będą w stanie ustalić jego prawdziwych danych.

W związku z umyślnym wprowadzeniem w błąd policjantów, 32-latek został ukarany mandatem karnym. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Już wkrótce usłyszy zarzut w związku ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu za to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick