DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Miał ruszyć w styczniu. COVID wymusił szybszy start

Oddział rehabilitacji pulmonologicznej powstał w systemie modułowym. Jego budowa pochłonęła 6 milionów złotych i jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów w Polsce. Jako oddział rehabilitacji pulmonologicznej, będą przyjmowani także pacjenci z powikłaniami po przebytej chorobie COVID-19.

Oddział miał ruszyć wraz z początkiem stycznia. Sytuacja epidemiczna wymusiła szybszy start. – Od tego tygodnia pojawią się już pierwsze łóżka dla pacjentów, którzy zostaną przeniesieni z oddziału rehabilitacyjnego. Pełne wyposażenie i sprzęt pojawi się na oddziale do końca grudnia. Jeśli będzie możliwość to oczywiście wyposażymy go szybciej, ale pełne otwarcie oddziału nastąpi od początku roku. Przeniesienie tych pacjentów ma związek z pilną potrzebą zagospodarowania kolejnych łóżek izolacyjnych, które będą zajmowane przez osoby zakażone w oczekiwaniu na transport do szpitala jednoimiennego – wyjaśnił Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy.

Docelowo ma pojawić się miejsce dla 26 pacjentów. Jeszcze w tym roku pojawi się 13 z nich. Szpital jest także przygotowany na ewentualne przekształcenie w placówkę jednoimienną tak, jak miało to miejsce już dwukrotnie podczas poprzednich fal koronawirusa. – Wtedy pacjenci po przebytym Covidzie, w razie potrzeby, trafialiby od razu na nasz nowy oddział rehabilitacyjny. Mamy już doświadczenie w przekształcaniu się na placówkę jednoimienną i zapewnilibyśmy miejsce także pacjentom onkologicznym, którzy muszą, co jakiś czas, pojawiać się w szpitalu. Jesteśmy jednak w gotowości i w razie potrzeby będziemy działać bez wahania – dodaje Wysocki.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz