Miał dwa promile alkoholu, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i rozbił dwa auta

0
Jeden pijany z sądowym zakazem uszkodził dwa auta oraz skuter, którym jechał, drugi pędził w terenie zabudowanym prawie 120 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w ręce policji.

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 19-letni mężczyzna zatrzymany przez policję w Kwileniu. Mieszkaniec gminy Chocz, skręcając w lewo, nie udzieli pierwszeństwa przejazdu kierowcy chryslera i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. – Siła uderzenia spowodowała przewrócenie motoroweru, który uderzył w stojący samochód marki Renault Megane. 19-latek po zdarzeniu oddalił się z miejsca kolizji, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że młody mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – wyjaśnia asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Zatrzymany odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grożą mu trzy lata więzienia.

To jednak nie koniec nieodpowiedzialnych zachowań kierowców na naszych drogach. Policjanci z Kalisza kontrolujący prędkość na terenie gminy Żelazków, zatrzymali mężczyznę, który pędził w terenie zabudowanym 116 km/h, a więc o 66 km/h za szybko. 43-latek z powiatu kaliskiego na trzy miesiące stracił prawo jazdy, a do tego musi zapłacić 500 zł mandatu. Na jego konto trafiło także 10 pkt karnych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick