DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Miał być znajomym, a okazał się oszustem

Oszust wyłudził od pokrzywdzonych blisko 7 tys. zł. 

We wtorek 18. czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na BLIK”. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego poinformował funkcjonariuszy, że ktoś włamał się na jego konto na portalu społecznościowym. – Oszust podszywając się pod zgłaszającego skontaktował się z jego znajomymi poprzez komunikator i poprosił o szybką pożyczkę pieniędzy przekazaną kodem BLIK – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

W ten sposób oszust od czterech znajomych zgłaszającego wyłudził łącznie blisko 7 tys. zł. Po przejęciu konta w mediach społecznościowych przestępcy wysyłają do znajomych prośbę o szybką pożyczkę, bo „zabrakło na koncie”, „muszę coś kupić”, albo „stoję przy kasie i muszę natychmiast zapłacić”. Te wiadomości nie są w żaden sposób weryfikowane. Nie podejrzewamy, że to oszustwo, bo przecież napisał do nas „znajomy” – dodaje policjantka.

Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa!

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz