Medyczna marihuana w sprzedaży od marca 2018 roku

3
Nowelizacja ustawy, która przewiduje wytwarzanie w aptekach leków z konopi ma wejść w życie już w marcu 2018 roku. Lek będzie mógł przepisać każdy lekarz w Polsce. Marihuana będzie przepisywana przede wszystkim na wszystkie objawy związane z padaczką, bóle oraz nudności związane z chemioterapią oraz wiele dolegliwości połączonych ze stwardnieniem rozsianym.

Temat leczenia suszem z konopi w polskim sejmie pojawił się już kilka lat temu. Dopiero teraz jednak jest szansa na leczenie tym właśnie medykamentem. Ministerstwo zdrowia podchodzi do tego tematu jednak bardzo ostrożnie i zapowiada wnikliwe kontrolowanie przepisywanie leków produkowanych na bazie marihuany. Niewykluczone są kolejne nowelizacje ustawy, która ma wejść w życie w marcu.

Leki, które będą wytwarzane z surowca sprowadzanego zza granicy będzie mógł przepisać każdy lekarz, oprócz weterynarza. Medykamenty te nie będą refundowane.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. nie wiem po co podpis lekarza skoro oni pojęcia o marihuanie nie mają? na studiach ich tego nie uczyli. mało tego. na pewno duża część z nich uważa, że marihuana to niebezpieczny narkotyk.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick