Mediateka dla czworonogów i spotkanie ze znaną behawiorystką Magdaleną Nykiel

4
Spotkanie ze znaną behawiorystką Magdaleną Nykiel oraz psie i kocie konkursy, zabawy, projekcje i rozmowy. Mediateka w Ostrowie Wielkopolskim zamieni się w piątek i sobotę w prawdziwy zwierzyniec, a wszystko za sprawą niedawnego Dnia Kota.

Mediatekę w Ostrowie Wielkopolskim opanują czworonogi. Psy i koty będą motywem przewodnim zajęć, które odbędą się tam w piątek i sobotę. W piątek w Bajkotece odbędzie się konkurs plastyczny dla dzieci, w trakcie którego będzie można stworzyć portrety czworonogów. Chętni będą mogli również stworzyć rysunków na szkle i balonach. O 16.00 rozpocznie się projekcja filmu „Kedi – sekretne życie kotów”. Nie zabraknie też rozmów o kotach jako bohaterach literackich.

W sobotę 23 lutego odbędzie się spotkanie ze znaną w Polsce behawiorystką Magdaleną Nykiel (1. piętro, godz. 10.00 – 14.00). Wstęp na to wydarzenie jest darmowy. Tego dnia będzie się można dowiedzieć przydatnych rzeczy na temat tego, jak się bawić z kotem, jak udzielić pomocy znalezionemu zwierzęciu i jak opiekować się czworonogiem, kiedy jest w ciąży.

Nie zabraknie też odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji psów ze schroniska. Organizatorzy planują omówić zagadnienia związane z wychowywaniem tych zwierząt. Trzecia część panelu także będzie dotyczyć kotów. Będzie się można dowiedzieć m.in. czy koty bywają złośliwe, co zrobić, gdy kot budzi się w nocy, załatwia się poza kuwetą i jak sprawić, by kot drapał drapak, a nie kanapę.

– Zapraszamy do podawania własnych propozycji i przygotowania pytań do naszego gościa. W trakcie trwania wydarzenia będzie możliwość konsultacji w sprawie zdrowego i jakościowego żywienia zwierząt – mówią organizatorzy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego władza w naszym mieście (mimo obietnic) od pięciu lat nie widzi problemu bezdomności zwierząt? dlaczego nie ma kociarni ?

    • To pytanie należy zadać ale nie przez portal. Warto P.Prezydent osobiście zapytać. Ja się jak najbardziej zgadzam.

    • Bo pani prezydent zajmuje się palikocianią czyli byłym członkiem partii Palikota Biedroniem obecnie partii Wiosna.

  2. To pytanie jest zadawane od 4 lat… bez odpowiedzi. Czy to spotkanie ma pokazać, że władza temat zwierząt ma załatwiony ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick