DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Medal Magdaleny Godlewskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w karate!

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Karate WKF rozegrane w fińskim Tampere okazały się bardzo szczęśliwe dla Magdaleny Godlewskiej z Pleszewskiego Klubu Karate. Zawodniczka z naszego regionu reprezentowała kraj w kumite U-21 -61 kg, ale nie była jedyną reprezentantką PKK Pleszew. Obok niej wystartowali także: Julia Grzelak (kumite juniorek -48 kg) i Dawid Sobkowiak (kumite U-21 -84 kg).

Najdalej z nich zaszła Magda Godlewska, która w pierwszej walce pokonała 5-1 Austriaczkę Hannę Devigili. W drugiej uległa jednak reprezentantce Luksemburga Kimberly Nelting – faworytce i późniejszej mistrzyni Europy 1-3. W związku z tym, że Luksemburka awansowała do finału, Magda mogła stanąć do walki w repasażach, w których pokonała trzy przeciwniczki: 3-0 Szwajcarkę Valentinę Picht, 3-1 reprezentantkę Macedonii – Magdalenę Bozhinovską, a w walce o brązowy medal wygrała 2-1z Belgijką Celine Pottiez.

Fot. PKK Pleszew

Julia Grzelak wygrała w pierwszej rundzie 6-0 z Greczynką Emilię Tsetsou, ale w kolejnej odpadła po porażce 1-5 z Czeszką Andrei Kvetonovej. Rywalka Julki nie awansowała do finału, co zamknęło drogę Polce i nie mogła rywalizować w repasażach.

Fot. PKK Pleszew

Dawid Sobkowiak przegrał natomiast już pierwszą walkę, ulegając 2-3 reprezentantowi Turcji Muhammedowi Tamyuksellem. Jego rywal też nie zakwalifikował się do finału, co zablokowało możliwość walki w repasażach.

Warto podkreślić, że trenerem pleszewskich karateków jest Bartłomiej Sołtysiak – trener asystent Reprezentacji Polski w Karate.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz