Mecz Ostrovii ze Stalą w niedzielę ma uczcić pamięć Jędrzejaka

11
Tragiczna śmierć Tomasza Jędrzejaka sprawiła, że dużo zamieszania powstało wokół meczu MDM Komputery TŻ Ostrovia ze Stalą Rzeszów. Działacze, zawodnicy i kibice w Ostrowie Wielkopolskim chcą, żeby to spotkanie odbyło się zgodnie z terminarzem w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia. Ten mecz ma być oddaniem hołdu Tomaszowi Jędrzejakowi, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę. Rzeszowski klub nie zgadza się z tym terminem, zapowiadając, że zespół nie przyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego, oddając mecz walkowerem.

Pierwotnie władze ostrowskiego klubu wyraziły chęć przełożenia niedzielnego meczu na inny termin. – To wszystko działo się na gorąco w ogromnych emocjach. Później już, znając datę pogrzebu Tomka uznaliśmy, że rozegranie tego meczu w niedzielę będzie najlepszym sposobem na uczczenie jego pamięci. Chcemy przygotować specjalną oprawę. Chcemy, żeby ten mecz był swoisty memoriałem Tomka – mówi Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu.

Na rozegranie meczu w niedzielę, 19 sierpnia nie zgadza się klub z Rzeszowa, który w środę wydał oświadczenie w tej sprawie. Rzeszowianie zapowiedzieli, że jeśli termin nie zostanie zmieniony, to oni w Ostrowie Wielkopolskim się nie pojawią, oddając spotkanie walkowerem. Rzeszowianie w prowadzonych rozmowach informowali, że zawodnicy Stali nie są w stanie wyjechać na tor wobec tragedii, która miała miejsce. W mediach społecznościowych pojawił się nawet wpis w tej kwestii w wykonaniu Nicklasa Porsinga. Tutaj jednak należy wspomnieć o Gregu Hancocku. Amerykanin to obecnie zawodnik Stali, który we wtorek wystartował w lidze szwedzkiej. Były mistrz świata spędził z Tomaszem Jędrzejakiem kilka sezonów w klubie z Wrocławia. Byli wręcz przyjaciółmi. Hancock jednak pojawił się wczoraj w meczu szwedzkiej ekstraklasy. Można więc jedynie domniemywać, że:

– Śmierć Tomka jest wielkim ciosem dla nas ostrowian. On tu się przecież urodził i wychował. Całe nasze ostrowskie środowisko jest wstrząśnięte tym wydarzeniem. Do nas to jeszcze nie dociera. Nikt z nas nie może w to uwierzyć. Dla nas rozegranie tego meczu w niedzielę, 19 sierpnia jest dużym obciążeniem psychicznym i mentalnym, ale wiemy, że to będzie najbardziej właściwy sposób, żeby oddać hołd Tomkowi – tłumaczy prezes Strzelczyk.

W trakcie prowadzonych rozmów we wtorek i środę, rzeszowski klub poinformował, że jedyny możliwy termin rozegrania tego meczu to niedziela, 26 sierpnia. Wszystkie inne terminy rzeszowianie odrzucili. No i tu mamy do czynienia z brakiem znajomości regulaminu. Mecz Ostrovii ze Stalą jest spotkaniem XIII kolejki. W myśl regulaminu spotkanie musi być rozegrane przed ostatnią, XIV kolejką. Ostatnim terminem na jego rozegranie jest piątek, 24 sierpnia. Terminem rezerwowym w tej sytuacji jest niedziela, 25 sierpnia. – My przygotowujemy się do niedzielnego meczu. Mam nadzieję, że Stal Rzeszów pójdzie po rozum do głowy i przyjedzie na ten mecz. Tutaj nie chodzi o wynik tego spotkania. Nie ma znaczenia, czy zajmiemy pierwsze, czy drugie miejsce. Tutaj chodzi o to, żeby godnie pożegnać Tomka, żeby oddać mu hołd. Zróbmy to właśnie dla Tomka. Zjednoczmy się – mówi Radosław Strzelczyk.

W materiale video obszerna rozmowa z Radosławem Strzelczykiem i Mariuszem Staszewskim. Zapraszamy do oglądania.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Ogor…. Słabo Cię znałem ale znałem mimo wszystko. Mam do Ciebie wielki żal za to co zrobiłeś…. Nie wiem co było przyczyną takiego kroku. Dlaczego tak egoistycznie postapiles? Brak mi słów. Najbardziej brak teraz Ciebie …

  2. Mam prośbę do żony Tomka! Pani Karolino proszę odblokować Instagram Tomka…… Tam można zobaczyć jaki był na prawdę.Kochający rodzinę, dumny z córek i pełen dobroci dla ludzi, kibiców, namawiający do szlachetnego celu oddawania krwi itd. Ci co go wyzywają od egoisty niech zobaczą jaki był w życiu i niech kopary im opadną! Ile czasu mimo kariery poświęcał Wam!!! Był super mężem, ojcem ,kolegą a przede wszystkim CZŁOWIEKIEM!!! Cześć Jego Pamięci!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick