DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Mecz Ostrovii 1909 z Jarotą ponownie przełożony

Spotkanie nie odbędzie się jednak 6 września, jak zdecydował pod koniec tego tygodnia WZPN.

Kilkadziesiąt godzin temu poinformowaliśmy, że po tym jak przedstawiciele Ostrovii 1909 i Jaroty Jarocin nie byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie wyznaczenia zastępczego terminu do rozegrania meczu w ramach 5. kolejki IV ligi, decyzję podjął Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

WZPN został o to poproszony przez przedstawicieli klubu z Ostrowa. „Nasz klub wystosował prośbę do klubu z Jarocina o rozegranie meczu w dniu 27 sierpnia. Ku naszemu zdziwieniu jednak termin ten nie został zaakceptowany. Wielokrotnie już w przeszłości zmuszani byliśmy przekładać nasze spotkania, których terminy kolidowały z zawodami żużlowymi i wszystkie kluby przychylnie podchodziły do naszych próśb rozumiejąc zaistniałą sytuację” – czytamy w komunikacie zarządu.

Informację o tej treści opublikowano na fanpage’u Ostrovii 1909. Pod nią rozgorzała dyskusja. Jeden z komentarzy brzmiał: „Co do Jaroty, to podobno jest to klub z nami zaprzyjaźniony”. Odpowiedział na niego prezes JKS-u Krzysztof Matuszak: „Zgadza się, zaprzyjaźniony… Dlatego zaproponowaliśmy 3 inne terminy rozegrania meczu… Ku naszemu zdziwieniu żaden nie pasował… Niestety, przykre są takie słowa, bo szkoda, że my musieliśmy się zgodzić na termin (27.08), co spowodowałoby grę bez 3 podstawowych zawodników…”.

Okazuje się jednak, że mecz w wyznaczonym przez związek terminie (6 września) nie odbędzie się. Powód: żużlowcy Arged Malesy Ostrów również wtedy będą potrzebować stadionu na własny użytek. Dlatego też przyspieszono termin rozegrania meczu Ostrovii 1909 z Jarotą Jarocin. Spotkanie ma się odbyć w środę, 30 sierpnia o 17:30.

CZYTAJ TEŻ: Za miesiąc ekstraklasa znowu przyjedzie do Kalisza. „Trzeba schować kompleksy głęboko do szafy”

Przypomnijmy, że biało-czerwoni nie mogli podjąć Jaroty w pierwotnym terminie (sobota, 26 sierpnia) ze względu na rewanż ćwierćfinału 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Arged Malesą Ostrów a ROW-em Rybnik. To spotkanie rozpocznie się o 16:30.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: 12 punktów do odrobienia. W sobotę najważniejszy mecz Arged Malesy

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz