"Mecz na wyniszczenie". BM Stal blisko półfinału! [WIDEO]

BM Stal Ostrów Wielkopolski potrzebuje już tylko jednej wygranej, żeby zameldować się w półfinale play-off Energa Basket Ligi. We wtorek żółto-niebiescy po raz drugi pokonali w ćwierćfinale Czarnych Słupsk 70:63 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2-0. Dzisiejszy mecz był zupełnie inny, niż ten sprzed dwóch dni. To Grupa Sierleccy Czarni Słupsk narzucili swój rytm grania, czyli powolną koszykówkę, bazującą na twardej defensywie. Ostrowianie wykorzystali jednak swoje przewagi, zwłaszcza w trzeciej kwarcie, kiedy przez 6 minut stracili tylko 4 punkty. – To był decydującym moment spotkania – mówił Mantas Cesnauskis, trener gości.

Kolejny mecz w Słupsku, w gorącej hali Gryfia. Trzecie spotkanie w piątek, a ewentualne czwarte w niedzielę. Trener Andrzej Urban podkreślił jednak po wtorkowej wygranej, że jego zespół jest już myślami przy kolejnym meczu i zakończeniu rywalizacji w możliwie najszybszym stylu.

Zwycięzca w tej parze zagra w półfinale z kimś z pary King Szczecin – Anwil Włocławek. Dzisiaj drużyna prowadzona przez Przemysława Frasunkiewicza wygrała drugiej spotkanie i doprowadziła w rywalizacji do trzech zwycięstw do remisu 1-1. Kolejne dwa mecze w Hali Mistrzów.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 70:63 (12:17, 18:10, 24:18, 16:18)

BM Stal: Aigars Skele 22, Nemanja Djurisić 11, Damian Kulig 11, Jakub Garbacz 10, Michał Michalak 9, Adonis Thomas 6, Markus Loncar 1, Mateusz Zębski 0, Ojars Silins 0.

Grupa Sierleccy Czarni: Billy Ivey Iii 12, Jakub Schenk 11, Michał Chyliński 10, Bartosz Jankowski 10, Paweł Leończyk 8, David Dileo 6, Mikołaj Witliński 4, Jakub Musiał 2, De’quon Lake 0.