Mecz na szczycie. Czy Pogoń zostanie samodzielnym liderem?

0
Najważniejszym meczem najbliższego weekendu będzie spotkanie Pogoni Nowe Skalmierzyce z Victorią Września. To starcie być może zdecyduje o tym, która z tych drużyn zostanie samodzielnym liderem IV ligi. Początek o godz. 14.00 na stadionie w Nowych Skalmierzycach.

Pogoń Nowe Skalmierzyce powalczy w sobotę o zostanie samodzielnym liderem wielkopolskiej IV ligi. W meczu na szczycie zmierzy się na własnym stadionie z Victorią Września. Oba zespoły mają 49 punktów i walczą o awans. Ten mecz zapowiada się zdecydowanie najciekawiej, ale interesujące podteksty można zaobserwować także przy okazji rywalizacji LKS-u Gołuchów z Iskrą Szydłowo.

Początkowo Żubry miały zagrać na wyjeździe, ale z powodów osobistych trenera Dolaty ostatecznie zmieniono lokalizację rozegrania tego spotkania. – Poprosiłem drużynę z Szydłowa o zmianę godziny na godz. 12.00. Okazało się, że zarząd Szydłowa podjął decyzję, że nie rozegra tego meczu u siebie. Chcieli nas zaprosić na pojedynek do Kalisza Pomorskiego. Więc mielibyśmy do pokonania 320 km. W związku z tym po dyskusji z zarządem i mojej propozycji zaproponowaliśmy drużynie z Szydłowa rozegranie tego meczu w Gołuchowie – wyjaśnia Maciej Dolata, trener LKS-u Gołuchów.

Jak podkreśla, Iskra to jeden z tych zespołów w IV lidze, z którym mają sobie coś do udowodnienia. W ostatnim meczu to zespół z Szydłowa był lepszy, wygrywając 1:0. LKS miał szansę na zwycięstwo, ale w ciągu pięciu minut zmarnował rzut karny, rzut wolny i sytuację sam na sam. – Później dostaliśmy kontrę i przegraliśmy, więc na pewno będziemy chcieli się tej drużynie mocno zrewanżować – podkreśla.

Oba zespoły prezentują zbliżony poziom, co może zwiastować ciekawe widowisko. Łatwej przeprawy nie będzie miała też Centra Ostrów Wielkopolski, która pojedzie do Kalisza na mecz z drugą drużyną KKS-u. Ten zespół co kolejkę jest niewiadomą dla rywali, bo trudno przewidzieć, ilu graczy pierwszego zespołu wystąpi w rezerwach. – Oni będą decydować o grze. Wymienili bardzo dużo zawodników, zobaczymy, jak będzie się układał ten mecz. Będziemy analizować, jak grali w ten weekend i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć – wyjaśnia Mariusz Posadzy, trener Centry Ostrów Wielkopolski.

Jeden z filarów defensywy tego klubu nie przejmuje się tym, kto wybiegnie na boisko w strojach rywali. Podchodzi do najbliższego spotkania jak do każdego innego. – Czy będą to zawodnicy z pierwszego zespołu, czy będzie większość młodzieży, nie ma znaczenia. My akurat jesteśmy zespołem na tyle doświadczonym, że zawsze podchodzimy do każdego spotkania tak samo – przekonuje.

Podsumowanie kolejki we wtorek w magazynie Trzecia Połowa o godz. 18.40. Tylko w Telewizji Proart.

Weekendowe mecze drużyn z regionu

II liga
KKS 1925 Kalisz – Skra Częstochowa (13 marca, 16:00)

III liga (grupa II)
Jarota Jarocin – Gwardia Koszalin (13 marca, 15:30)

IV liga (grupa wielkopolska)
Wilki Wilczyn – Krobianka Krobia (13 marca, 11:00)
LKS Gołuchów – Iskra Szydłowo (13 marca, 12:00)
Odolanovia Odolanów – Warta Międzychód (13 marca, 14:00)
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Victoria Września (13 marca, 14:00)
GKS Dopiewo – Tarnovia Tarnowo Podgórne (13 marca, 14:00)
Warta II Poznań – Obra Kościan (13 marca, 14:00)
Olimpia Koło – TPS Winogrady (13 marca, 14:00)
Polonia 1912 Leszno – Ostrovia 1909 (13 marca, 15:00)
Victoria Ostrzeszów – Lubuszanin Trzcianka (13 marca, 16:00)
Kotwica Kórnik – Polonia Marcinki Kępno (13 marca, 18:30)
KKS 1925 II KaliszCentra Ostrów Wielkopolski (14 marca, 11:00)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick