Maturzyści żegnają się ze szkołami. Za chwilę matury

1
Tegoroczni maturzyści zakończyli edukację i po kilku dniach odpoczynku w ramach majowego weekendu przystąpią do pierwszych egzaminów. 30 kwietnia to dzień odbioru świadectw dojrzałości. Po raz drugi naznaczony pandemią koronawirusa i obostrzeniami, dlatego wydanie świadectw wyglądało bardzo skromnie.

Koniec kwietnia to ostatnie dni nauki dla uczniów klas maturalnych. Szkolne mury opuszczają abiturienci, a ich głowy zaprzątają już egzaminy maturalne, które rozpoczną się za kilka dni. Pierwsze arkusze zostaną otwarte we wtorek 4 maja i potrwają do 20 maja.

CZYTAJ TEŻ: Ranking Perspektyw 2021. Sprawdź, jak wypadły szkoły w regionie!

30 kwietnia to dzień, w którym maturzyści odbierają świadectwa. Ze względu na pandemię koronawirusa, po raz kolejny nie odbyły się z tej okazji huczne uroczystości, a tylko wręczenie dokumentów o konkretnych godzinach z podziałem na klasy, aby młodzież nie miała ze sobą dużego kontaktu z powodu pandemii.

Młodsi uczniowie chcieli pożegnać starszych kolegów, ale nie mogli tego zrobić w tradycyjny sposób, dlatego w niektórych szkołach zdecydowali się na wersję wirtualną. Poniżej kilka słów dla tegorocznych maturzystów od uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick