Maturzyści odebrali wyniki. Jak im poszło?

0
Maturzyści odebrali dziś wyniki swojego egzaminu dojrzałości. Egzamin w cieniu pandemii budził wiele niepokoju. Ministerstwo Edukacji poinformowało, że w skali kraju maturę zdało 74,5% abiturientów. W powiecie ostrowskim zdawalność wyniosła 78,9% w przypadku liceum oraz technikum.

W powiecie ostrowskim do matury podeszło w tym roku 1162 abiturientów. Musieli oni obowiązkowo zmierzyć się z egzaminem z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Każdy z maturzystów mógł wybrać także przedmioty dodatkowe.

Dziś maturzyści odebrali wyniki. Jeśli chodzi o technika w Wielkopolsce maturę zdano na poziomie 80%, a w powiecie ostrowskim na poziomie 90,3%. Jeśli chodzi o uczniów technikum w Wielkopolsce osiągnięto wynik 66%, a w powiecie ostrowskim 67,4%.

23,4% uczniów technikum ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego, a 9,2% czeka egzamin w przyszłym roku. Poprawka dla absolwentów liceum przysługuje 8,4% abiturientów. 1,3% maturzystów nie zdała tegorocznego egzaminu i czeka na nich przyszłoroczny termin.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick