Matury podsumowane. Powiat przygotowany do reformy?

0
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim podsumowało tegoroczne matury oraz nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektorzy szkół mają się z czego cieszyć, bowiem chętnych na edukację w ostrowskich szkołach nie brakuje.

Szczególne powody do zadowolenia mają dyrektorzy I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. To ich szkoły wiodą prym pod względem wyników i popularności ze strony uczniów.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Każda szkoła ma swój wiodący kierunek i tak w I Liceum królują profile matematyczne, natomiast III Liceum biologią i chemią stoi. W Zespole Szkół Technicznych dominuje informatyka, a w ostrowskiej Zespole Szkół Usługowych Technik żywienia oraz fryzjerstwo. Za nami matury i ich wyniki. Jak wypadły w ostrowskich szkołach?

W powiecie ostrowskim wśród maturzystów z liceum egzamin dojrzałości zdało w tym roku 84,87 proc. 12,10 proc. ma prawo do poprawki, a 3,03 proc. nie zdało tegorocznego egzaminu dojrzałości. W technikach maturę zdało 77,95 proc. uczniów. 16,48 proc. zdających ma prawo poprawić przedmiot, natomiast 5,57 proc. nie zdało tegorocznej matury.

W przyszłym roku szkolnym placówki ponadgimnazjalne czeka kilka wyzwań związanych z wprowadzeniem reformy edukacji. Jak przygotowania do zmian ocenia starosta Paweł Rajski? Odpowiedź w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick