Matury – czas start! Z egzaminem mierzy się wyjątkowy rocznik. Dlaczego?

0
W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpi ponad 1200 uczniów z powiatu ostrowskiego. Na początek zmierzą się z językiem polskim. Przed nimi także matura z matematyki oraz języka obcego. Do egzaminów przystępuje wyjątkowy rocznik m.in. pod względem pandemii. Większość nauki odbywała się w trybie zdalnym.

Z danych, jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli samorządu powiatowego do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpiło 1276 osób (1245 to uczniowie szkół młodzieżowych, a 31 osób to uczniowie szkół dla dorosłych).

Do tegorocznej matury przystąpił wyjątkowy rocznik. To ostatni absolwenci gimnazjum, które w wyniku reformy systemu oświaty z 2017 roku zostały zlikwidowane. To także uczniowie, którzy większość nauki w szkole ponadpodstawowej odbyły w formie zdalnej ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia.

Na początek maturzyści zmierzą się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przed nimi jeszcze matematyka oraz język obcy. Każdy z abiturientów – by zdać maturę – musi napisać te trzy egzamin na poziomie minimum 30%. Muszą także przystąpić do jednego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym. W tym roku maturzystów ominie matura usta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick