Matura 2018. Język polski z Prusem. Znamy temat!

0
Bolesław Prus, gdyby żył, byłby prawdopodobnie bardzo dumny z tego, że egzaminatorzy wyjątkowo upodobali sobie jego twórczość i bardzo często na maturach z języka polskiego podsuwają młodzieży tematy związane właśnie z jego dziełami. I w tym roku, nie pierwszy raz, maturzyści musieli zmierzyć się z napisaniem rozprawki, w której obowiązkowa była znajomość "Lalki".

„Tęsknota – siła niszcząca, czy budująca ludzkie życie? Uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu Lalki i wybranego tekstu kultury.” – tak brzmiał temat rozprawki, z którą jeszcze chwilę temu mierzyli się maturzyści. Utwór Bolesława Prusa „Lalka” pojawił się na egzaminie nie pierwszy raz.

Maturzyści zdania mają podzielone – ODSYŁAMY DO MATERIAŁU FILMOWEGO. Obowiązkowy test z języka polskiego na poziomie podstawowym musiał rozwiązać każdy uczeń ostatniej klas szkoły średniej w Polsce. O godzinie 14:00 chętni przystąpią do części rozszerzonej egzaminu.

Maraton maturalny dzisiaj dopiero się rozpoczął, ale potrwa jeszcze przez kilkanaście dni, a egzaminy ustne nawet do 25 maja. Szczegółowy harmonogram publikowaliśmy już wcześniej:

Dziś wystartowały matury!

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick