Mateusz Morawiecki w spółdzielni Lazur, w sanktuarium i w Pleszewie

19
Spółdzielnia Mleczarska Lazur w Nowych Skalmierzycach, Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i rynek w Pleszewie to miejsca na mapie Południowej Wielkopolski, które odwiedził w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Jego przyjazd był ukierunkowany m.in. pod kątem trwającej kampanii wyborczej. Nie brakowało wychwalania pracy rządu, mieszania z błotem opozycji oraz pochwał dla polskich przedsiębiorców.

Premier Mateusz Morawiecki niezwykle aktywnie zaangażował się w kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Było to doskonale widoczne podczas sobotniej wizyty w Pleszewie. Zarówno przemówienie jak i cała otoczka do złudzenia przypominały przedwyborczy wiec.

Nie było końca wychwalania programów wprowadzonych w życie za rządów tej partii (a właściwie koalicji: PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina). Kolejne pochwalne słowa pod adresem kolegów z rządu były sprawnie przeplatane wycieczkami pod adresem opozycji. Jak mantrę powtarzał też znane dobrze hasła dotyczące “mafii vatowskich”, które kilkukrotnie padły z ust prezydenta Andrzeja Dudy goszczącego niedawno w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie. Mateusz Morawiecki w otwartych słowach nawoływał też do głosowania na swoją partię, przedstawiając jednocześnie opozycję wyłącznie w negatywnym świetle.

Kilka godzin wcześniej premier Morawiecki złożył wizytę w Spółdzielni Mleczarskiej Lazur, która obchodzi w tym roku 90 lat istnienia. Po drodze z Nowych Skalmierzyc do Pleszewa zatrzymał się także w Kaliszu, a dokładnie w Sanktuarium św. Józefa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

  • 9
   3

   Pamiętamy jak PO podniosło wiek emerytalny do 67 lat kobietom i mężczyznom. Drugi raz już się na te piękne słowa nie nabierzemy. Dość kłamstw platformy obywatelskiej i całej tej koalicji obywatelskiej jak ją tam zwią.

 1. 26
  31

  Nie mogę słuchać głupot Pinokia i spółki. Ludzie jednak to kupują. Ciekawy jestem czasu, kiedy przyjdzie za to płacić. Ludzie muszą zrozumieć, żeby był dobrobyt to trzeba zap….. , a nie liczyć na socjal. Państwo ma dużo innych wydatków niż wypłacanie plusów. Obudźcie się. I jeszcze jedno. Nie twierdzę, że poprzednia władza była cacy. Obrosła w piórka, i to bardzo. Obym się mylił, ale obecna to będzie po następnej kadencji w pióropuszu.

  • 19
   14

   Podaj dokładne wyliczenia a nie paplasz bo tak Ci wydaje się. Zapieprzaj do śmierci, bo nie będzie dobrobytu obserwatorku.

 2. 15
  19

  Przyjechał jeden z niewielu co się dorobili na wykupie za bezcen majątku po PRL,I ZA CZASÓW TUSKA BARDZO WIELU JEST W pis TYCH UCZCIWYCH INACZEJ BIEDAKÓW. Majątek przepisał na żonę reszta w banku czeka odbierze gdy nie będzie już podnóżkiem pokurcza. Ustawy obiecanej nie ma pomimo zapewnień ustawa czeka na po wyborach aby żona nie musiała też majątku ujawnić teraz.a po wyborach wymyślą aby utajnić bo dotyczy bezpieczeństwa państwa,a pięćsetki za nieróbstwo i nieudacznicy wszystko kupią.

  • 9
   7

   Widzę kolo co było kidyś a co teraz, popatrz na stopy procentowe i raitingi.Plusy moje zabrały POswoje, teraz jestem dumny z tego, że pokolenie, które będzie pracowało na moją emerytórę ma dobry start w swoją przyszłość.

 3. 7
  13

  Pisowcow opisuje jako głupich, szujowatych, bez moralności, nie potrafiących mieć szacunku dla inteligencji i zaradności innych oraz nie potrafiący nic tworzyć a tylko kraść z tego co inni stworzyli. Dyskusja jest całkowicie zbędna a wracając do Morawieckiego to powiem wam że ze wszystkich nagrań za jego jednego naprawdę bym sie wstydził bo to zwykły chamowaty wuj. Dziwne że wyszło jak obrobił kościół na działki a nie stracił ani stanowiska w rządzie ani opinii w kościele. Widać jakie tam są standardy
  Ciekawi mnie czy oni robią to w godzinach pracy bo w końcu ma płacone za wykonywanie obowiązków premiera a nie kampanie anty opozycyjną

  • 10
   5

   Żal mi ciebie. Że tak obczerniasz pana premiera, który znakomicie prowadzi Polskie sprawy i sprawia że Tobie, mi i nam wszyszki, żyję się owiele lepiej niż za Tuska i Kopacz. Wybory to swięto demokracji i mam nadzieje że rodacy widzą jak żyje im się teraz a jak było wcześniej i że nie dają się nabrać na tanie chwyty typu konstytucja czy inne tego typu żeczy. Dziękuję politykom PiS że dostrzegliście nas zwykłych obywateli. Liczymy na to że będziecie dalej rządzić i że Polska bèdziemy piękna la z dnia na dzień a Polacy będą żyli dostatniej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick