DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Matecka, Komorowski, Grodzki, Michnik oraz Friszke - debata senacka w ostrowskiej synagodze

Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechali Bronisław Komorowski, Tomasz Grodzki, Adam Michnik oraz prof. Andrzej Friszke. Wzięli oni udział w debacie senackiej, która została zorganizowana przez senator Ewę Matecką oraz wcześniej wymienionego Marszałka Senatu. Tytuł debaty to „Kultura debaty publicznej w kluczem do społeczeństwa obywatelskiego”.

Jednym z pytań, które zadano gościom debaty była ocena jakości dzisiejszej debaty politycznej. – Mam wrażenie, że nie ma jednej debaty. W tej chwili Polska znalazła się w takim momencie, gdy wszystkie argumenty w debacie politycznej zostały już wypowiedziane. Albo się uda zatrzymać tę falę destrukcji, albo będziemy świadkami czegoś, co bym nazwał „aksamitnym zamachem stanu” – twierdzi Adam Michnik.

Z kolei Bronisław Komorowski, były prezydent RP skomentował: – Czasami debata odbywa się w trudnym środowisku, dlatego warto o tę kulturę debaty dbać.

Debata senacka transmitowana jest na żywo na fanpage’u senator Ewy Mateckiej:

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • NSTP
    Nowe Skalmierzyce tylko PIS

    środa, 31 maja, 2023

    Dzień Dobry proszę by Pan marszałek Grodzki najpierw oddalił od siebie zarzuty które nad nim ciążą , a potem umoralniał nas swoimi wizjami . Pozdrawiam

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz