Matecka debiutuje, Mikołajczyk żegna się z mandatem. Jak skomentowali wyniki wyborów?

11
Dzisiejsze wyniki napływające z Państwowej Komisji Wyborczej od samego rana napełniały nadzieją wyborców Ewy Mateckiej, którzy oddali na nią głos w wyborach do senatu w okręgu 95. Chwilę po godzinie 10.00 zaczęły docierać informacje, które chwilę potem potwierdziło PKW. Ewa Matecka z listy Koalicji Obywatelskiej wygrała wyborczy wyścig z dotychczasowym senatorem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Łukaszem Mikołajczykiem.

Po zsumowaniu wszystkich głosów, różnica między kandydatami wynosiła 2304 głosy. Jednak w samym Ostrowie Wielkopolskim przewaga Mateckiej była miażdżąca. Otrzymała ona ponad 22 tysiące głosów podczas gdy Mikołajczyk zaledwie ponad 13 tysięcy.

Ewa Matecka odebrała mandat urzędującemu senatorowi i teraz to ona zajmie jego miejsce w parlamencie. Zapytaliśmy dzisiaj obu polityków jak czują się z wynikami i jakie są ich plany na najbliższą przyszłość.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. Brawo Pani Senator . Jeszcze raz gratulacje . Właśnie tak trzeba uczyć ludzi pokory, taktu i skromności . BRAWO !!!!!!!. Pan Mikołajczyk , niestety….. mówienie bez przerwy …ja, ja, ja , to za mało. Posługiwać się planszami jak slajdami z komputera to nie wystarczy .Trzeba jeszcze wiedzieć o czym się mówi. WIĘC DO NAUKI.

 2. Gratulacje dla Pani Ewy Mateckiej – klasa, skromnośc i pokora zwyciężyły.
  Buta, kłamstwa, populizm i brak poszanowania prawa / Konstytucji to domena Pana Mikołajczyka. – i to pedagoga – wychowawcy młodzież. Przykre ale prawdziwe.

  • Najpierw duraku spróbuj się zorientować jakie zasady ortografii naruszyłeś, a potem pytaj o konstytucję. No i sprawdź swój podpis bo wzbudza pusty śmiech. Nawet tego słowa nie potrafisz poprawnie napisać.

 3. Pięć lat temu Mikołajczyk miał również tylko jednego kontrkandydata z PO niejakiego Krysztofiaka, więc niech nie płacze, że teraz było zupełnie inaczej.
  Po prostu Pani Matecka uzyskała w Ostrowie podobnie miażdżącą przewagę jak Pani Klimek w niedawnych wyborach prezydenckich i głosy z prowincji i mniejszych miejscowości okręgu wyborczego nie były w stanie tej przewagi zniwelować.
  Było to do przewidzenia. Jednego żołnierza prezesa mniej.
  P.S.
  Rodzice i nauczyciele jeszcze raz dziękują PIS za chaos edukacyjny!

 4. Gratulacje dla Pani Senator! Wyborcy docenili osobę o wielkiej kulturze, która gwarantuje inną jakość prowadzenia polityki, niż to co reprezentował jej konkurent.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick