Maszerowali ponad 40 km z krzyżami przyczepionymi do plecaków [FOTORELACJA]

4
Dawid Wawrzyniak
Niestraszne im zimno, noc, 40-kilometrowa trasa i ciemność. Kilkaset osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która przeszła z Kalisza do Kotłowa.

Z latarkami i w kamizelkach odblaskowych. Po błocie, asfalcie i leśnych duktach. Z krzyżami przyczepionymi do plecaków i w temperaturze oscylującej w okolicach 0 stopni Celsjusza. W środku nocy. Tak uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pokonywali ponad 40 km, rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej.

Trasa wiodąca z Kalisza do Kotłowa prowadziła m.in. przez powiat ostrowski. – Cztery stacje były zlokalizowane na terenie gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Piąta znajdowała się przy figurze Jezusa w Biskupicach, a kolejna – przy kapliczce w Boczkowie. Kiedy uczestnicy dotarli do siódmej, mogli skorzystać z przerwy i wypić ciepłą herbatę. Po chwili modlitwy ruszyli w dalszą drogę – mówi Dawid Wawrzyniak, który obserwował uczestników EDK i zrobił im kilka zdjęć (galeria poniżej).

Przebieg trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. W pracy jak by mieli zostać po godzinach to by mordę darli a tu po nocach łażą bez celu ,ale nam sie społeczeństwo wyrobiło

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick