Masz nadmiar? Podziel się!

1
„Marzniesz? Weź sobie ubranie! Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaki” - wieszaki z takimi napisami są w dwóch miejscach w Ostrowie. Jeden przy ulicy Ledóchowskiego, a drugi przy ulicy Raszkowskiej.

Wieszaki bądź szafy z ubraniami w przestrzeni publicznej są obecne w wielu polskich miastach. W tym roku zostały postawione także w Ostrowie. Można w nich zostawić ciepłą, zbędną nam w domu odzież. Ważne, by była czysta i nadająca się jeszcze do noszenia. Z ubrań tam pozostawionych mogą korzystać potrzebujący, których nie brakuje.

Wieszaki opatrzone hasłem „Wymiana ciepła” postawił w dwóch miejscach w Ostrowie miejscowy Caritas. Znajdują się przy Ostrowskim Centrum Pomocy „Caritas” przy ul. Ledóchowskiego oraz przy Stacji Opieki Medycznej „Caritas” przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Raszkowskiej.

– Caritas to nie tylko schronisko. Wspieramy również osoby potrzebujące, które zgłaszają się nie tylko do nas, ale też z miasta. Przy wejściu do ośrodka jest wieszak, gdzie każdy mieszkaniec może powiesić ciepłe ubrania, zostawić buty. Drugi taki wieszak znajduje się przy stacji opieki medycznej – mówi Aurelia Gabryszak z Ostrowskiego Centrum Pomocy „Caritas”.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Gdzie? Where? Wo?
    Właśnie byłem na Ledóchowskiego i nie ma śladu po takim punkcie. 🙁 Czyżby potrzbujący robili sobie też przerwę na święta? 🙁
    Lepiej znaleźć punkt, gdie bezdomni się gromadzą i tam zostawiać odzież (śmietniki osiedlowe itp).

    olo

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick