DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Masz nadmiar? Podziel się!

Wieszaki bądź szafy z ubraniami w przestrzeni publicznej są obecne w wielu polskich miastach. W tym roku zostały postawione także w Ostrowie. Można w nich zostawić ciepłą, zbędną nam w domu odzież. Ważne, by była czysta i nadająca się jeszcze do noszenia. Z ubrań tam pozostawionych mogą korzystać potrzebujący, których nie brakuje.

Wieszaki opatrzone hasłem „Wymiana ciepła” postawił w dwóch miejscach w Ostrowie miejscowy Caritas. Znajdują się przy Ostrowskim Centrum Pomocy „Caritas” przy ul. Ledóchowskiego oraz przy Stacji Opieki Medycznej „Caritas” przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Raszkowskiej.

– Caritas to nie tylko schronisko. Wspieramy również osoby potrzebujące, które zgłaszają się nie tylko do nas, ale też z miasta. Przy wejściu do ośrodka jest wieszak, gdzie każdy mieszkaniec może powiesić ciepłe ubrania, zostawić buty. Drugi taki wieszak znajduje się przy stacji opieki medycznej – mówi Aurelia Gabryszak z Ostrowskiego Centrum Pomocy „Caritas”.

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • O
  olo

  niedziela, 29 grudnia, 2019

  Gdzie? Where? Wo?
  Właśnie byłem na Ledóchowskiego i nie ma śladu po takim punkcie. 🙁 Czyżby potrzbujący robili sobie też przerwę na święta? 🙁
  Lepiej znaleźć punkt, gdie bezdomni się gromadzą i tam zostawiać odzież (śmietniki osiedlowe itp).

  olo

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz