Maska – świat teatru dzieci niepełnosprawnych

0
W kalendarzu ostrowskich imprez kulturalno-edukacyjnych ma swoje stałe miejsce już od 18 lat. Dla niepełnosprawnych dzieci ze szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych występy podczas Przeglądu Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Maska” to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale dużo przygotowań i spora dawka stresu.

odczas przeglądu świat dzieci pełnosprawnych w postaci widowni, na której zasiadają ostrowskie przedszkolaki spotyka się ze światem osób niepełnosprawnych, artystów ze szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych z Wielkopolski.

Organizatorem Przeglądu Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Maska” już po raz 18 jest Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Ostrzeszowa wraz ze swoimi opiekunami przygotowały adaptację sceniczną wiersza Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 14 zespołów teatralnych. Co ciekawe, 20 marca obchodzony jest międzynarodowy Dzień Szczęścia – a dziś na scenie Ostrowskiego centrum Kultury młodzi aktorzy przekazali swoje szczęście mimo wszelkich barier.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick