Maseczki ochronne z Ostrowa trafią do Włoch

5
Fot. UM Ostrów
Władze Ostrowa Wielkopolskiego wysłały do Włoch 2000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. To wsparcie w ramach walki z koronawirusem. O pomoc poprosił Włoch mieszkający w Ostrowie.

Palata i Rotello to dwa włoskie miasta, do których trafią maseczki z Ostrowa Wielkopolskiego. Każde z nich dostanie po 1000 sztuk akcesoriów ochronnych wielokrotnego użytku. Włochy to kraj, który obok Hiszpanii został najbardziej dotknięty pandemią. Oba miasta nie zostały jednak wybrane przypadkowo.

ZOBACZ: “Pracownicy i ich rodziny są napiętnowani” – rzeczywistość pielęgniarek w czasach pandemii

“Palata i Rotello to dwa zaprzyjaźnione z samorządem ziemi ostrowskiej włoskie miasta położone na południu tego kraju w prowincji Compobasso. Do tej pory odbyły się dwustronne wizyty między samorządem Ostrowa Wielkopolskiego a rejonem Palaty i Rotello. O wyjątkowo trudnej sytuacji kryzysowej, z jaką zmagają się te dwa włoskie samorządy, władze Ostrowa Wielkopolskiego poinformował Donato Berchichi, Włoch pochodzący z prowincji Compobasso, który od lat mieszka w naszym mieście” – informują urzędnicy ostrowskiego magistratu.

Prezydent Beata Klimek mówi natomiast o europejskiej solidarności między samorządami, która została okazana właśnie tą akcją pomocową w trudnym dla obu miast momencie. – Maseczki ochronne z Ostrowa trafią do osób najbardziej potrzebujących – pielęgniarek, lekarzy i wolontariuszy, a także osób starszych i samotnych we Włoszech. Miasta, do których przekazaliśmy maseczki, mają dużo trudniejszą sytuację, niż u nas. Wciąż brakuje tam środków ochronnych pierwszego kontaktu, a walka z koronawirusem jest wyjątkowo ciężka – wyjaśnia prezydent Klimek.

To pierwszy europejski akcent pomocy w czasach pandemii ze strony ostrowskiego samorządu. Wcześniej maseczki trafiły do mieszkańców miasta. Rada Miejska zaakceptowała też pomysł przekazania 200 tys. zł z budżetu na wsparcie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ: Projekt – czas, start! Zapłacą za sterylizację i kastrację psów i kotów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 6
    2

    Orlen wysłał kontener z pomocą do Watykanu, to królowa 2000 do włoskich miast. Tylko czy napisali, żeby nie prasować?

  2. 4
    3

    Trochę więcej kultury i człowieczeństwa. Polacy też w trudnych dla nas czasach chętnie przyjmowali dary z innych państw.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick